رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:

بیش از 50 درصد امدادگران و نجاتگران هلال احمر را بانوان می سازند

بیش از 50 درصد امدادگران و نجاتگران هلال احمر را بانوان می سازند

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: 50 هزار امدادگر و نجات گر داوطلب داریم كه بیش از 50 درصد آنها را بانوان می سازند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور روز یکشنبه در نشست مشترک با زنان امدادگر و نجات گر اظهار داشت: متاسفانه در سال های اخیر به سبب کمبود اعتبار مشکلاتی در برگزاری اردوهای توان افزایی وجود داشته است. همیشه روی توان بانوان حساب باز کرده ایم و در حوادث مختلف از مهارت و توانایی شان درراستای ماموریت های امدادونجات استفاده شده است.
وی افزود: در هلال احمر گاهی در بحث لطمه های اجتماعی هم ورود پیدا می نماییم. بخش عمده ای از خدمات در این عرصه برعهده زنان داوطلب است.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در حوزه آموزش های تخصصی برنامه هایی برای زنان داریم. امیدواریم موضوعات این بخش با سازوکار تثبیت شده ادامه پیدا کند.
مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور زنان و خانواده نیز در این جلسه اظهار داشت: حضور زنان جوان در جمعیت هلال احمر یک نقطه ی روشن است. طلایه داری بانوان در نهادهای حمایتی اتفاق درستی است و الگویی برای دیگر نهادها بشمار می رود.
سمیرا فعلی اضافه کرد: در امور زنان برنامه های مختلفی مثل تنظیم تاریخ شفاهی زنان امدادگر و همسران شهدای امدادگر تدارک دیده ایم. برنامه ی دیگری که مدنظر داریم، مستندسازی درباره ی زنان اثرگذار در سبک زندگی کرونایی است. در این عرصه، حضور بانوانی که در امدادونجات فعالیت می نمایند مهمست.
وی اظهار داشت: ارتقای سرمایه های اجتماعی بخش دیگری از کارهای ما را شامل می شود. برنامه ای چالشی برای این مسئله تدارک دیده ایم تا برمبنای عدالت جنسیتی از حضور زنان در عرصه های مدیریتی استفاده نمائیم.
فاطمه رفیعی مشاور رئیس جمعیت هلال احمر در امور اجتماعی نیز در این جلسه گفت: هلال احمر پتانسیل های قابل توجهی در حوزه ی زنان دارد. جنس این جمعیت فرهنگی-اجتماعی است. باید از این ظرفیت استفاده ی لازم را کرد. باید از نمایش فاصله بگیریم و به پتانسیل بانوان توجه جدی نماییم.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی صادقی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سازمان امدادونجات در ادامه این جلسه نیز گفت: امیدواریم که با هم اندیشی ها بتوانیم از توان بانوان بهره ی بیش تری در هلال احمر ببریم.
وی در قسمتی از صحبت های خود جایگاه زن در اسلام را تبیین کرد و در ادامه اظهار داشت: بانوان خصوصیاتی دارند که آقایان ندارند. آنها کارها را با ظرافت انجام می دهند تعهد بالایی دارند. همین طور درصد کمی از مفاسد اقتصادی به زنان مربوط می شود. اما آیا از این ظرفیت استفاده شده است؟ پاسخ متاسفانه خیر است. باید از این ظرفیت در عرصه ی امدادونجات بهره برد.
منبع:

1399/05/14
22:39:48
5.0 / 5
2266
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین