مراقب این علایم در اطرافیان خود باشید

مراقب این علایم در اطرافیان خود باشید

آزمایشگاه رادین: تشخیص و درک علایم و نشانه های حاکی از تصمیم یک فرد برای مبادرت به خودکشی از طرف اطرافیان او می تواند به حفظ جان یک نفر کمک نماید.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر "گیلیان اشمیتز"، رییس کالج پزشکان اورژانس آمریکا در این زمینه می گوید: پزشکان اورژانس با افراد زیادی مواجهند که در سکوت با مشکلات سلامت روان دست و پنجه نرم می کنند.
وی اشاره کرد: یکی از تاثیرگذارترین کارهایی که هر فرد می تواند برای جلوگیری از یک فاجعه انجام دهد این است که نشانه های مشکل را تشخیص داده و مکالمه را شروع کند. صحبت در مورد سلامت روان نخستین گام مهمی است که می تواند برای کسی که به کمک نیاز دارد حائز اهمیت باشد.
اداره خدمات بهداشت روانی و سوء مصرف مواد (SAMHSA) اعلام نمود: در سال ۲۰۲۰ هر ۱۱ دقیقه یک نفر در ایالات متحده به سبب مبادرت به خودکشی جان خودرا از دست داد.
شاخصهای خاصی وجود دارد که ممکنست فرد را در معرض مبادرت به خودکشی قرار دهد. برخی فاکتورهایی که ممکنست این خطر را بالا برند شامل اختلالات شخصیتی، اختلالات مربوط به مصرف مواد و الکل، احساس ناامیدی، رفتارهای پرخاشگرانه، سابقه تروما یا مبتلاشدن به برخی بیماریها میشود.
طبق اعلام کالج پزشکان اورژانس آمریکا از دیگر شاخصهای موثر در افزایش ریسک مبادرت به خودکشی می توان به موارد زیر اشاره کرد: سابقه مبادرت به خودکشی، سابقه خانوادگی مبادرت به خودکشی، ناکامی، عدم برخورداری از حمایت اجتماعی و عدم دسترسی به مراقبتهای درمانی.
همین طور علایم هشداردهنده مبادرت به خودکشی شامل صحبت در مورد تمایل به مردن، احساس ناامیدی یا سربار بودن است. در عین حال فردی که قصد خودکشی دارد ممکنست به مصرف الکل یا مواد مخدر روی بیاورد، رفتارهای مخاطره آمیز داشته باشد یا همیشه برای خوابیدن مشکل داشته باشد.
بگفته کارشناسان، گوشه گیری ناگهانی از خانواده یا دوستان، بروز تغییرات خلقی شدید، خشم، بروز رفتارهای انتقام جویانه و تجربه میزان غیرطبیعی از اضطراب یا ‌پریشانی از دیگر علایم هشدار است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، اشمیتز اظهار داشت: یکی از موثرترین راه ها برای پیش گیری از خودکشی، اولویت بندی و مورد بررسی قرار دادن وضعیت سلامت روان قبل از تبدیل شدن به یک وضعیت اضطراری است.1401/06/23
10:42:08
5.0 / 5
428
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین