رئیس جمعیت هلال احمر:

عرضه یک میلیون خدمت درمانی تنها در ۵ روز

عرضه یک میلیون خدمت درمانی تنها در ۵ روز

به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: درمانگاه های مستقر این جمعیت در کشور عراق، ۹۸۸ هزار و ۷۰۳ مورد خدمت درمانی در ۵ روز گذشته به زائرین اربعین حسینی عرضه کرده اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر پیرحسین کولیوند در رابطه با این خبر اظهار داشت: از تاریخ هفدهم شهریورماه تا آخر روز گذشته ۲۱ شهریورماه، ۷۴۳ هزار و ۴۶ مورد ویزیت زائرین بیمار از جانب پزشکان متخصص زنان، کودکان، قلب، ارتوپد، داخلی، اورژانس و پزشک عمومی مستقر در درمانگاه های هلال احمر ایران در عراق انجام شده است.
کولیوند اظهار داشت: تنها در روز گذشته، ۲۶۵ هزار و ۴۷۸ مورد ویزیت زائرین بیمار توسط پزشکان عمومی در ۳۹ مرکز درمانی هلال احمر ایران عرضه شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه، تعداد ویزیت تخصصی پزشکان در درمانگاه های هلال احمر را به تفکیک اعلام نمود و اظهار داشت: در ایام گذشته، ۶۶۷ هزار و ۳۶۵ مورد ویزیت توسط پزشک عمومی، ۲۳ هزار و ۱۳۶ مورد ویزیت توسط پزشک متخصص داخلی، ۱۰ هزار و ۲۲۶ مورد ویزیت اورژانس، ۱۱ هزار و ۶۲۳ مورد ویزیت متخصص زنان، ۹ هزارو ۷۴۴ مورد ویزیت متخصص قلب و عروق، تعداد ۱۰ هزار و ۹۵۴ مورد ویزیت توسط پزشک متخصص ارتوپد و ۱۰ هزار و ۷ مورد ویزیت توسط سایر پزشکان انجام شده است.
در مدت زمان مورد اشاره، ۳۴ هزار و ۶۵۶ مورد خدمات تزریقات، تعداد ۱۸۰ هزار و ۷۷۵ مورد سرم تراپی، تعداد ۹۶۴۳ مورد پانسمان و بانداژ و ۳۶۹۸ مورد گچ و آتل هم به زائرین رجوع کننده عرضه شده است. علاوه بر این، ۴۱۳۶ نفر از خدمات نوارقلب، ۶۵۸۹ نفر از خدمات تست قندخون، ۳۲۳۷ نفر بخیه، ۲۱۵۱ نفر از خدمات اکسیژن تراپی بهره برده و ۷۶۳ نفر هم سونداژ شده اند.
رئیس جمعیت هلال احمر در انتها اظهار داشت: با عنایت به شرایط نامناسب جوی و هوای بسیار گرم موجود در کشور عراق و همینطور عدم رعایت اصول در ارتباط با این آب و هوا تابحال تعداد ۱۷۶ هزار و ۱۸۹ نفر با علایم شدید گرمازدگی و دهیدراتاسیون به درمانگاه های هلال احمر مراجعه نموده و از خدمات درمانی هلال احمر بهره مند شده اند.


منبع:

1401/06/25
08:35:01
5.0 / 5
435
تگهای خبر: پزشك , خدمات , درمان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین