در گفت وگو با آزمایشگاه رادین تشریح شد

نتایج درخشان سلول درمانی برای زوجین نابارور

نتایج درخشان سلول درمانی برای زوجین نابارور

آزمایشگاه رادین: مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا ضمن تشریح سه خدمت ویژه حوزه درمان ناباروری که توسط این مرکز ارائه می شود، در عین حال به جوانانی که بهر دلیلی فعلا امکان ازدواج ندارند، سفارش کرد که برای دریافت خدمات در رابطه با سلامت باروری اقدام نمایند تا بدین سان زمانی که ازدواج کردند بتوانند امکان باروری داشته باشند.


دکتر علی صادقی تبار در گفتگو با ایسنا، در رابطه با خدمات درمان ناباروری که در مرکز ابن سینا عرضه می شود، اظهار داشت: ناباروری یک مشکل یا عارضه ای است که به علت بیماری ها و اختلالات مختلف رخ می دهد. مشکلات آناتومیک، ایمونولوژیک، بیماری های عفونی، بیماری های غدد درون ریز و... می توانند عامل ناباروری باشند و ازاین رو درمان این عارضه کاری چند مولفه ای و چند تخصصی است که مرکز درمان ناباروری ابن سینا این توانایی را دارد که مبادرت به عرضه خدمات درمان ناباروی به بهترین شکل و با بیشترین تخصص ها کند.
او با تکیه بر این که مرکز درمان ناباروری ابن سینا در سه حوزه خدمات ویژه تری عرضه می کند، خاطرنشان کرد: شاید این خدمات در جای دیگری به این شکل وجود نداشته باشد. یکی از این خدمات در حوزه آندومتریوز است که در زنان سنین باروری زیاد مشاهده می شود. خانم هایی که گرفتار آندومتریوز هستند دو علامت بارز دردهای دوران قاعدگی و ناباروری دارند. اساسا تشخیص بیماری آندومتریوز کار سخت و پیچیده ای است که توسط متخصصین متبحری که به تعداد اندک در کشور حضور دارند، در مرکز ما هم صورت می گیرد. درمان آندومتریوز به صورت عمل لاپاروسکوپی صورت می گیرد و ما در کلینیک آندومتریوز خود حدود ۱۱ سال است که خدمات تخصصی این حوزه را عرضه می دهیم؛ خدماتی که در منطقه خاورمیانه کم نظیر است.
وی اضافه کرد: خدمت دوم ویژه ای که مرکز درمان ناباروری ابن سینا عرضه می دهد، سلول درمانی است که از سلول های بنیادین در درمان ناباروری استفاده می شود. این خدمت ابتدا بعنوان فاز تحقیقاتی انجام می شد که نتایج بسیار روشن و درخشانی در درمان ناباروری کسانی که گرفتار تنبلی تخمدان شده اند، به دست آورد. در حال حاضر این خدمت درحال توسعه است و ان شاءالله این خدمت در اختیار زوجین و بانوانی قرار می گیرد که زودتر از موعد مقرر گرفتار ناتوانی تولید مثل شده اند.
وی در تشریح خدمت سوم منحصر به فرد مرکز درمان ناباروری ابن سینا، اظهار نمود: کلینیک درمان جایگزین (رحم جایگزین) هم بخش مهمی از فعالیت ما است. به این معنا که با رعایت اصول قانونی و اخلاقی کامل ترین مشاوره ها را ارئه می دهیم و از این بابت بیماران زیادی درمان های خویش را باکیفیت خوب دریافت می کنند.
صادقی تبار در رابطه با خدماتی که مرکز درمان ناباروری ابن سینا می تواند به دختران و پسرانی که ازدواج نکرده اند، در زمینه سلامت باروری عرضه نماید، خاطرنشان کرد: جوانانی که به هر علتی تمایل یا امکان ازدواج ندارند خصوصا خانم ها که باروری آنها از سنی به بعد محدود می شود می توانند در سنینی که هنوز مشکلی ندارند، خدمات در رابطه با سلامت باروری را دریافت نمایند. در واقع توان باروری خانم ها زیر ۳۵ سال هر چه زودتر تحت بررسی قرار می گیرد و در نهایت تخمک هایشان فریز می شود تا وقتی ازدواج کردند بتوانند امکان باروری داشته باشند.
وی ادامه داد: هرچه خانم از ۳۵ سالگی گذر کرده و به سمت ۴۲ سال پیش برود شانس درمان کمتر می شود. کسانی که گرفتار مشکلات تنبلی تخمدان هستند خیلی وقت ها زودتر از ۳۵ سال توان باروری خویش را از دست داده یا با محدودیت آن مواجه می شوند؛ ازاین رو به هر خانمی که فعلاً ازدواج نکرده است و به بالای سن ۳۰ سال رسیده، سفارش می شود به فکر دریافت این خدمت باشند که تخمک های خویش را فریز کنند.1401/06/28
11:42:39
5.0 / 5
352
تگهای خبر: بیماری , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین