بهترین زمان دریافت دوز تقویت کننده واکسن کووید چه موقع است؟

بهترین زمان دریافت دوز تقویت کننده واکسن کووید چه موقع است؟

آزمایشگاه رادین: خراسان رضوی همانطور که هوا سردتر می شود و افراد زمان بیشتری را داخل خانه می گذرانند، خطر مبتلاشدن به کووید نیز افزایش می یابد؛ بنا بر این است که کارشناسان بهداشت از عموم مردم می خواهند دوز تقویت کننده واکسن کووید 19 ویژه سویه امیکرون را تا انتهای ماه اکتبر دریافت نمایند.به نقل از هلث، در حالت ایده آل افراد باید بین اواسط سپتامبر(۱۰ شهریور تا هشت مهر ماه) تا اواسط اکتبر(۹ مهر تا ۹ آبان ماه) واکسینه شوند اما دریافت واکسن حداکثر تا اختتام اکتبر همچنان می تواند محافظت در مقابل ویروس را تضمین کند. تزریق واکسن تقویت کننده به تقویت سطح ایمنی پیش از افزایش احتمالی عفونت ها در زمستان کمک می نماید.

دریافت واکسن تقویت کننده برای صیانت از خود و دیگران در مقابل ویروس بسیار اهمیت دارد و اگر این واکسن ها را دریافت کنید، در حقیقت می توانید روی وضعیت آینده تاثیر بگذارید.

اگر تعداد زیادی از افراد این واکسن ها را دریافت نمایند، این مساله تاثیر مفید قابل توجهی در پایین نگاه داشتن عفونت ها خواهد داشت؛ بدین سبب اگر تابحال واکسن تقویت کننده خودرا دریافت نکرده اید، حتما برای دریافت آن برنامه ریزی کنید.

اگر نمی توانید فوری و یا کلا واکسن تقویت کننده دریافت کنید، راه های زیادی برای صیانت از خود دارید که می توانید در پاییز یا زمستان امسال از مبتلاشدن به کووید جلوگیری کنید.

به عنوان نمونه دست های خودرا مرتبا با آب و صابون به مدت حداقل ۲۰ ثانیه بشویید یا اگر آب و صابون در دسترس نیست، از یک ضدعفونی کننده دست مبتنی بر الکل استفاده کنید.

از تماس نزدیک با بیماران خودداری و سطوحی را که اغلب لمس می کنید، تمیز و ضدعفونی کنید.

هنگام سرفه یا عطسه دهان و بینی خودرا با دستمال بپوشانید یا از داخل آرنج خود استفاده کنید.

در نهایت اگر بیمار هستید، از محل کار یا مدرسه دور باشید؛ در خانه بمانید و از تماس نزدیک با دیگران خودداری کنید.

علاوه بر این در صورت افزایش ریسک مبتلاشدن به بیماری شدید ناشی از کووید چندین کار وجود دارد که می توانید برای صیانت از خود انجام دهید.

از طریق وب سایت های معتبر از بروزرسانی در مورد کووید و عوامل خطر آن باخبر شوید و خطرات را بشناسید.

با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در مورد دریافت واکسن آنفلوآنزا و سایر واکسن ها برای تقویت سیستم ایمنی خود صحبت کنید.

از ازدحام زیاد به ویژه اگر در داخل خانه است، خودداری کنید و در صورت نیاز به حضور در بیرون از منزل، از ماسک استفاده کنید.

منبع:

1401/06/29
12:09:24
5.0 / 5
384
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین