مشکلات سلامت روان، عامل اصلی مرگ و میرهای در رابطه با حاملگی در امریکا

مشکلات سلامت روان، عامل اصلی مرگ و میرهای در رابطه با حاملگی در امریکا

آزمایشگاه رادین: مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده اعلام نمود که از هر پنج مورد مرگ و میر در رابطه با حاملگی در این کشور، چهار مورد قابل پیشگیری است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، در گزارش مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده آمده است: اکثریت موارد مرگ ومیر در بین زنان حامله و مادرانی که بتازگی زایمان کرده اند قابل پیشگیری است.
بنابر اعلام این مرکز از هر پنج زنی که در دوران بارداری، حین زایمان یا تا یک سال بعد از زایمان جان خودرا از دست داده اند می توان با اعمال تغییرات معقول توسط کادر درمان، خود بیمار یا دیگران، از مرگ چهار مادر پیشگیری کرد.
این اطلاعات برمبنای ارزیابی دقیق بیش از ۱۰۰۰ مورد مرگ و میر در رابطه با حاملگی در فاصله سالهای ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ بدست آمده است.
همچنین در مطالعه ای که نتایج آن در ماه ژوئن انتشار یافت، آمده است: مرگ و میر مادران در سال نخست همه گیری کووید-۱۹ خصوصاً در بین زنان سیاه پوست و اسپانیایی تبار افزایش داشته است.
در گزارش اخیر مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریها که روز گذشته (دوشنبه) انتشار یافت، آمده است: بیش از نیمی از مرگ و میرهای در رابطه با حاملگی (۵۳ درصد) بیش از یک هفته بعد از تولد اتفاق افتاده است. حدود ۲۲ درصد در دوران حاملگی جان خودرا از دست داده و ۱۳ درصد نیز در روز زایمان فوت کرده است.
مشکلات در رابطه با سلامت روان عامل اصلی مرگ و میرهای در رابطه با حاملگی بوده به شکلی که بیش از یک مورد از هر پنج مورد مرگ در بین زنان حامله و مادرانی که تازه زایمان کرده اند را به خود مختص کرده است. برای زنان سیاه پوست، بیماریهای قلبی شایع ترین علت مرگ و خونریزی شایع ترین علت مرگ در زنان آسیایی بوده است.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، بر طبق این یافته ها، نمونه هایی از سفارش ها بمنظور پیش گیری از مرگ و میر در رابطه با حاملگی شامل دسترسی بهتر به پوشش بیمه برای بهبود کیفیت مراقبت های دوران حاملگی و بعد از بارداری، گزینه های بهتر حمل بیمار به مراکز درمانی و سیستم بهتر ارجاع و هماهنگی با بیمار است.
منبع:

1401/06/30
12:11:23
5.0 / 5
464
تگهای خبر: بیماری , بیمه , درمان , دسترسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین