آیا درد شانه نشانه مبتلاشدن به سرطان سینه است؟

آیا درد شانه نشانه مبتلاشدن به سرطان سینه است؟

آزمایشگاه رادین: خراسان رضوی بیشتر افراد سرطان سینه را با توده ای در سینه مرتبط می دانند اما آیا می دانستید که درد شانه نیز می تواند یک علامت هشداردهنده باشد؟


به نقل از هلث، بااینکه این مورد چندان رایج نیست اما سرطان سینه می تواند موجب درد در شانه یا بالای بازو شود و علت این است که در بعضی موارد، سرطان می تواند به این مناطق گسترش یابد.
درد شانه همین طور گاهی اوقات می تواند بدنبال درمان سرطان سینه ایجاد شود. اگر درد شانه غیرقابل توضیحی را تجربه می کنید، مهمست که به پزشک مراجعه کنید. در صورتیکه بعید است، سرطان سینه باشد اما همیشه بهتر است معاینه شوید.
دلیلهای دیگری نیز برای درد شانه مانند لطمه روتاتور کاف یا عضلات گرداننده شانه وجود دارد. اما اگر علایم دیگری از سرطان سینه، مانند توده در سینه یا تغییرات در پوست دارید، ارزش این را دارد که توسط پزشک معاینه شوید.
اگر نگران مبتلاشدن به سرطان سینه هستید، بهترین کار این است که بطور منظم ماموگرافی انجام دهید. غربالگری ها می توانند سرطان سینه را زود تشخیص دهند، زمانی که قابل درمان باشد.
سرطان سینه یکی از شایع ترین سرطان ها در میان زنان است. چندین عامل خطر برای مبتلاشدن به سرطان سینه همچون سن، سابقه خانوادگی، سابقه شخصی بیماریهای خاص و انتخاب سبک زندگی وجود دارد. با این وجود، داشتن یک یا چند مورد از این عوامل خطر به این معنا نیست که اساسا به سرطان سینه مبتلا خواهید شد.
علایم سرطان سینه می تواند شامل توده یا ضخیم شدن سینه، تغییر در اندازه یا شکل، ترشح از نوک پستان و تغییرات در پوست سینه مانند قرمزی یا فرورفتگی باشد اما همه سرطان های سینه علائمی ایجاد نمی کنند.
چندین گزینه درمانی برای سرطان سینه همچون جراحی، پرتودرمانی، شیمی درمانی، هورمون درمانی و درمان هدفمند وجود دارد. نوع درمان سفارش شده به مرحله و نوع سرطان سینه همین طور به سلامت کلی و ترجیحات شخصی بیمار بستگی دارد.
سرطان سینه می تواند یک تشخیص بسیار ترسناک باشد اما مهمست که به یاد داشته باشید، گزینه های درمانی زیادی وجود دارد و بیشتر افراد مبتلا به سرطان سینه به زندگی طولانی و سالم ادامه می دهند.
اگر سرطان سینه برای شما تشخیص داده شده است، با پزشک خود در مورد گزینه های درمانی خود صحبت کنید و برنامه ای را تنظیم کنید که برای شما مناسب می باشد.
منبع:

1401/07/02
15:14:18
5.0 / 5
357
تگهای خبر: بیماری , پزشك , جراحی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین