راهکارهایی برای پیش گیری از حمله قلبی

راهکارهایی برای پیش گیری از حمله قلبی

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: بروز عارضه حمله قلبی بیش از گذشته رایج شده است و دیگر بیماری افراد مسن به حساب نمی آید.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، درحالیکه بیشتر افراد برای تندرستی و بهبود وضعیت جسمی خود اهمیت قائل می شوند، ممکنست گاهی اوقات از رعایت اصول اولیه غافل شوند. خواب بموقع، در پیش گرفتن روشی برای مقابله با استرس، استفاده از مواد غذایی سالم و خودداری از استعمال مواد دخانی همچون این اصول است.
این موضوع اهمیت دارد که افراد در طول روز فعالیت بدنی داشته باشند و حتی اگر در شغلی فعالیت دارند که نیاز به تحرک ندارد، تا حد امکان برای حفظ سلامت قلب پیاده روی داشته باشند.
در استانه روز جهانی قلب، روزنامه هندوستان تایمز در مطلبی به تعدادی از راهکارهای ساده برای حفظ سلامت قلب و پیش گیری از حمله قلبی اشاره کرده است:
سحرخیز بودن: بموقع خوابیدن و بیدار شدن پیش از طلوع آفتاب همچون سفارش های کلیدی است.
مصرف مواد غذایی سالم و خودداری از استعمال دخانیات: رعایت رژیم غذایی سالم که سرشار از میوه ها، سبزیجات و حاوی مقادیر کمی از نمک، مواد قندی و چربی است، سفارش می شود. همین طور بر خودداری از استعمال مواد دخانی و مواد الکلی تاکید می شود.
انجام حرکات ورزشی ترکیبی: لازم است فرد حداقل پنج بار در هفته روزانه 30 دقیقه ورزش کند و در برنامه ورزشی خود تلفیقی از تمرینات هوازی، کششی و یوگا را بگنجاند.
زود خوابیدن: خواب شبانه مهم ترین بخش روز فرد است. این زمانی است که بدن آغاز به ریکاوری می کند و در آن زمان می توان به ایده های خوبی دست پیدا کرد. بدین سبب زود خوابیدن بسیار اهمیت دارد.1401/07/03
14:08:34
5.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین