شناسایی ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور

شناسایی ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، براساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته هفت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در سرتاسر کشور جان خویش را از دست دادند و ۱۶۱ نفر از بیماران مبتلا هم در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت درمان قرار دارند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با بیان آمار موارد فوتی و ابتلای جدید به کرونا در روز چهارشنبه ششم مهرماه اعلام نمود: طی ۲۴ ساعت گذشته و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده که از این تعداد ۷۸ نفر در بیمارستان های بستری شده اند. با حساب آمار مبتلایان اخیر شمار بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور از زمان شناسایی نخستین مورد تا کنون به هفت میلیون و ۵۴۷ هزار و ۹۶۸ نفر رسیده است.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، هفت بیمار مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خویش را از دست دادند و بر این اساس مجموع جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۴۴ هزار و ۴۱۶ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون هفت میلیون و ۳۲۵ هزار و ۵۹ نفر از بیماران از این بیماری بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. هم اکنون ۱۶۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت درمان قرار دارند.
بر مبنای آنچه که روابط عمومی وزارت بهداشت اعلام نموده است، تا کنون ۵۴ میلیون و ۸۷ هزار و ۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وزارت بهداشت در رابطه با میزان واکسن کرونای تزریق شده در کشور هم اعلام نمود که تا کنون ۶۵ میلیون و ۸۱ هزار و ۶۸۵ نفر دُز اول واکسن کرونا، ۵۸ میلیون و ۴۸۰ هزار و ۶۵۷ نفر دُز دوم واکسن کرونا و ۳۱ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۹۱۵ نفر دُز سوم و بالاتر واکسن کرونا را تزریق کرده اند، با این حساب مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۷۷۰ هزار و ۲۵۷ دُز رسیده است.
منبع:

1401/07/07
12:37:40
5.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین