انجام موفقیت آمیز پیوند قلب انتقالی از تبریز به تهران

انجام موفقیت آمیز پیوند قلب انتقالی از تبریز به تهران

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت از انتقال هوایی قلب اهدایی از تبریز به تهران و انجام موفقیت آمیز عمل پیوند در بیمارستان امام خمینی (ره)، اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر امیرحسام علیرضایی با بیان این مطلب اضافه کرد: قلب یک جوان قهرمان ۲۰ ساله تبریزی به نام هادی شجاعی پس از تایید مرگ مغزی با موافقت خانواده، به یک بیمار در صف پیوند در تهران اهدا شد.
وی افزود: این قلب به صورت "هوایی" از تبریز به تهران منتقل شد و در بیمارستان امام خمینی (ره) با موفقیت پیوند زده شد.
وی اظهار نمود: انتقال هوایی این قلب پیوندی از تبریز به تهران و با هماهنگی مناسب بین بخشی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی و آشیانه جمهوری اسلامی ایران، واحدهای فراهم آوری دانشگاه های علوم پزشکی تبریز و تهران با موفقیت صورت گرفت.
رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت افزود: بر مبنای هماهنگی های به عمل آمده از جانب دانشگاه علوم پزشکی تبریز با مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، قلب این فرد مرگ مغزی بعد از اعلام رضایت خانواده و فراهم آوری، به صورت هوایی به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران ارسال و به خانمی ۵۴ ساله با موفقیت پیوند زده شد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، علیرضایی ضمن تقدیر از این اقدام خداپسندانه خاطرنشان کرد: کبد و دو کلیه فرد اهداکننده هم در تبریز به بیماران نیازمند عضو، پیوند زده شد.
منبع:

5.0 / <5
603
1401/07/16
21:28:54
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین