هزینه ۵۰۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای خدمات ناباروری در ۶ ماهه امسال

هزینه ۵۰۰ میلیارد تومانی بیمه سلامت برای خدمات ناباروری در ۶ ماهه امسال

به گزارش آزمایشگاه رادین، معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بیش از 500 میلیارد تومان برای خدمات ناباروری و قانون جوانی جمعیت در شش ماه اول سال هزینه شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مهدی رضایی اظهار داشت: هم اکنون ۶۳ قلم داروی تخصصی در درمان ناباروری و ۲۸ قلم ملزومات پزشکی که برای درمان ناباروری مورد نیاز است تحت پوشش بیمه ها قرار گرفته که با تجویز پزشکان متخصص در سقف تعیین شده پوشش بیمه ای دارند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران اضافه کرد: برای داروهای تخصصی با نظر متخصصان در وزارت بهداشت و انجمن های علمی سقف تجویز در نظر گرفته شده است و اگر چنانچه پزشکی بیش از سقف در نظر گرفته شده دارو را تجویز می کند، بیمه شده می تواند از خدمات پوشش بیمه ای با تایید پزشک استفاده نماید، پس در چنین موارد خاصی با مراجعه به ادارات بیمه ای افراد می توانند خارج از سقف تعیین شده نیز از پوشش بیمه ای بهره گیرند.
وی اشاره کرد: حدود ۱۳۰ مرکز، طرف قرارداد بیمه سلامت هستند، طبیعی است که مقرون به صرفه نیست که برای تایید موارد استثنایی کارشناس بیمه در محل حضور داشته باشد؛ بدین سبب موارد استثنا باید به ادارات کل بیمه ای مراجعه کنند. اما می توان برای مراکز خیلی شلوغ تمهیداتی در نظر گرفت.
رضایی با اشاره به این که سیاست های کلی بیمه ها بر قواعد اقتصاد سلامت و هزینه اثربخشی استوار است، اشاره کرد: مکمل ها بطور طبیعی جزو دارو محسوب نشده و تاثیر قطعی و تایید شده ای در درمان ندارند، بلکه مکمل تغذیه ای محسوب می شوند؛ اگر چنانچه نظر کارشناسی بر این باشد که تاثیر موثری در درمان دارند، بیمه ها می توانند در این خصوص تجدید نظر و ورود پیدا کنند.
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، با اعلان اینکه تعداد قابل توجهی از مراکز درمان ناباروری طرف قرارداد بیمه سلامت هستند، گفت: هم اکنون ۵۶ مرکز دولتی، ۴۴ مرکز خصوصی و حدود ۳۰ مرکز عمومی مستقل و غیر مستقل با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند که نسبت به سال قبل تعداد این مراکز بالا رفته است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، وی اظهار داشت: روند پرداخت ها به مراکز بموقع بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد؛ طبق تعهدات ۹۰ درصد هزینه ها در بحث ناباروری پوشش داده می شود. تا حالا در شش ماه ابتدای سال با اجرای قانون جوانی جمعیت بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان برای خدمات مربوط به ناباروری هزینه شده است.
رضایی افزود: تعرفه ها در شورای عالی بیمه تعریف شده و مصوب هیات وزیران است، امیدواریم در سال ۱۴۰۲ به دغدغه های ارائه دهندگان خدمت در این خصوص توجه گردد. خوشبختانه تعامل مثبتی میان مراکز ارائه دهنده خدمت و بیمه سلامت وجود دارد.
منبع:

1401/07/24
14:19:14
5.0 / 5
710
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین