کدام علامت یائسگی با افسردگی مرتبط است؟

کدام علامت یائسگی با افسردگی مرتبط است؟

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، خراسان رضوی محققان اخیراً با نظرسنجی از ۲۰۰ زن دریافتند که تعریق شبانه نشانه ای بدتر برای زنان در دوران یائسگی است.


به نقل از هلث، هم تعریق شبانه و هم گرگرفتگی می توانند به صورت قابل توجهی بر کیفیت زندگی زنان تاثیر بگذارند اما طبق مطالعه آنها، تعریق شبانه امکان دارد استرس زاترین نشانه باشد.
محقق این تحقیق، سوفیا شرایر، دانشجوی کارشناسی ارشد انسان شناسی در دانشگاه ماساچوست آمهرست اظهار داشت: ما می دانیم که اختلالات خواب یکی از بزرگترین صدمه ها برای زنانی است که در دوران یائسگی قرار می گیرند اما این نتایج منحصر به فرد است چونکه نشان داده است خانمهایی که عرق شبانه را به جای گرگرفتگی تجربه می کنند امکان دارد حتی بیشتر از همتایان خود صدمه ببینند.
تعریق شبانه و گرگرفتگی امکان دارد شبیه هم به نظر برسند اما یکسان نیستند. گرگرفتگی روز یا شب رخ می دهد و امکان دارد شامل تعریق نباشد. تعریق شبانه دوره های تعریق شدید در طول شب است.
تعریق شبانه به صورت قابل توجهی با افسردگی و استرس مرتبط بود.
محققان دریافتند زمانی که گرگرفتگی ها در شب اتفاق می افتد، گرگرفتگی تنها با افسردگی همراه بود و خانمهایی که گرگرفتگی شان بیشتر در شب اتفاق می افتد، به صورت قابل توجهی نمره افسردگی بالاتری نسبت به آن هایی که گرگرفتگی شان در طول روز اتفاق می افتد را ثبت کردند.
دکتر استفانی فاوبیون، مدیر پزشکی آمریکای شمالی از انجمن یائسگی (NAMS) اظهار داشت: «این مطالعه به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که علایم یائسگی مانند گرگرفتگی و تعریق شبانه می توانند به صورت قابل توجهی کیفیت زندگی زنان را کاهش دهند و باید توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی جدی گرفته شوند».
وی در بیانیه خبری تصریح کرد: تحقیقات بیشتری برای درک کامل مکانیسم های این علایم و تاثیر کلی آنها بر تجربه یائسگی زنان ضروریست.
این یافته ها قرار بود این هفته در نشست سالانه NAMS در آتلانتا عرضه شوند.
یافته های عرضه شده در جلسات پزشکی باید مقدماتی در نظر گرفته شوند تا وقتی که در یک مجله معتبر منتشر شود.1401/07/25
10:01:06
5.0 / 5
627
تگهای خبر: استرس , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین