آمار جهانی کرونا ابتلای بیشتر از ۶۳۷ میلیون نفر به کووید-۱۹

آمار جهانی کرونا ابتلای بیشتر از ۶۳۷ میلیون نفر به کووید-۱۹

به گزارش آزمایشگاه رادین، بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-19 در جهان تابحال به 637 میلیون و 325 هزار و 312 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 604 هزار و 497 بیمار کووید- 19 هم تایید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۹.۶ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۶.۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۰ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۹، ۶۰۲، ۴۷۸ ۱، ۰۹۸، ۰۳۸ ۲ هند ۴۴، ۶۵۹، ۴۴۷ ۵۳۰، ۴۸۶ ۳ فرانسه ۳۶، ۹۲۰، ۰۶۴ ۱۵۷، ۲۷۷ ۴ آلمان ۳۵، ۸۲۳، ۷۷۱ ۱۵۴، ۵۳۵ ۵ برزیل ۳۴، ۸۹۰، ۲۴۳ ۶۸۸، ۳۸۴ ۶ کره جنوبی ۲۵، ۸۰۱، ۵۶۴ ۲۹، ۳۵۴ ۷ انگلیس ۲۳، ۹۳۰، ۰۴۱ ۱۹۴، ۷۰۴ ۸ ایتالیا ۲۳، ۶۴۲، ۰۱۱ ۱۷۹، ۴۳۶ ۹ ژاپن ۲۲، ۵۳۴، ۳۷۷ ۴۶، ۹۰۹ ۱۰ روسیه ۲۱، ۴۵۳، ۶۶۷ ۳۹۰، ۴۵۹ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۸ هزار و دو مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۵۸۷ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.5.0 / <5
613
1401/08/14
14:09:54
تگهای خبر: امداد , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین