تولید نوعی آنتی بیوتیک موثر در درمان عفونت های ادراری

تولید نوعی آنتی بیوتیک موثر در درمان عفونت های ادراری

به گزارش آزمایشگاه رادین، متخصصان در بررسی های خود به نوع جدیدی از آنتی بیوتیک دست پیدا کردند که می تواند در درمان عفونت های ادراری موثر باشد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، جهان بشدت به آنتی بیوتیک های جدید برای درمان عفونت ها نیاز دارد چونکه باکتری ها در مقابل انتخابهای دارویی موجود مقاوم شده اند.
شرکت داروسازی گلاکسواسمیت کلاین (GSK) به یک آنتی بیوتیک جدید برای درمان عفونت های دستگاه ادراری دست یافته که به نظر می آید اثربخشی آن به میزانی است که کارشناسان این شرکت قصد دارند بزودی داده ها را به سازمان غذا و داروی ایالات متحده ارسال نمایند.
آنتی بیوتیک جدید معروف به "گپوتیداسین" (Gepotidacin) نخستین آنتی بیوتیکی است که در بیشتر از ۲۰ سال قبل برای درمان عفونت های ادراری ساخته شده است. این دارو از راه مسدود کردن آنزیم هایی که باکتری ها برای تکثیر یافتن در بدن به آنها نیاز دارند، عمل می کند. همه افراد در هر سنی امکان دارد به عفونت های دستگاه ادراری مبتلا شوند اما در بین افراد ضعیف و مسن، شایع و به صورت خاص خطرآفرین است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، به نظر می آید این داروی جدید حداقل به خوبی نیتروفورانتوئین، که داروی اصلی در درمان این نوع عفونت است عمل کند.
منبع:

1401/08/14
22:34:59
5.0 / 5
678
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین