رئیس جمعیت هلال احمر خبر داد:

اعزام تیم ۳۷ نفره پزشكی هلال احمر به همراه بیمارستان صحرایی به لبنان

اعزام تیم ۳۷ نفره پزشكی هلال احمر به همراه بیمارستان صحرایی به لبنان

آزمایشگاه رادین: رئیس جمعیت هلال احمر از اعزام تیم ۳۷ نفره پزشكی هلال احمر به همراه بیمارستان صحرایی بعنوان اولین كشور دوست و برادر برای خدمات رسانی به مجروحان و حادثه دیدگان از انفجار هولناك بندر بیروت لبنان اطلاع داد.


کریم همتی روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در ساختمان صلح جمعیت هلال احمر اظهار داشت: بعد از وقوع حادثه انفجار شب گذشته(سه شنبه) در لبنان و گفتگو با رئیس صلیب سرخ لبنان و رئیس منطقه شمال آفریقا (منا)، بلافاصله هماهنگی های لازم با سفیر کشورمان در لبنان برای ارسال کمک های فوری هلال احمر شامل کمک های دارویی و غذایی انجام شد.
وی توضیح داد: کمک های بشردوستانه هلال احمر به ظرفیت ۹۵ تن مواد غذایی و دارویی به همراه یک بیمارستان صحرایی آماده برای کمک به صدمه دیدگان حادثه، امروز به وسیله دو هواپیمای باری به بیروت ارسال می شود.
رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: بیشتر داروهایی که ارسال می شود ویژه اینگونه حوادث و شامل داروهای سوختگی، تروما، شکستگی و نظایر آن می شود.
همتی با اشاره به اینکه همزمان با اعزام این تیم عملیاتی ویژه پزشکی محموله ۹۵ تنی کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر هم به لبنان ارسال می شود، اضافه کرد: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری است که بعد از اعلام آمادگی برای ارسال کمک های فوری دارویی و غذایی، تیم پزشکی و درمانی هم برای کمک به مجروحان، به لبنان اعزام می کند.
وی اظهار داشت: تیم امدادی و درمانی هلال احمر در لبنان مستقر می شود و با احصاء نیازها و مشکلات موجود، ارسال محموله های امدادی به این کشور ادامه می یابد.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اعزام تیم ۳۷ نفره درمانی هلال احمر شامل پزشکان متخصص و جراح، ارتوپد و بیهوشی افزود: تیم پزشکی ما اقدامات اولیه درمانی و عمل های جراحی انجام خواهند داد و علاوه بر آن اقلام زیستی با عنایت به شرایط آب و هوایی منطقه و گرمای هوا و تجربه های امدادرسانی در این کشور، ارسال خواهد شد. علاوه بر این اگر امکان درمان مجروحان و مصدومان حادثه به علت کمبود امکانات در لبنان میسر نباشد، برخی از بیماران برای ادامه روند درمان به ایران منتقل می شوند.
وی با تاکید بر اینکه بیشترین کمک ها اقلام دارویی و زیستی خواهد بود، اضافه کرد: اگر در منطقه حادثه دیده احتیاج به اسکان اضطراری وجود داشته باشد جمعیت هلال احمر ایران آماده کمک رسانی و اعزام امدادگران متخصص به این کشور است. فردا هم یک تا دو محموله اقلام دارویی و زیستی و کمک های غذایی ۷۲ ساعته به کشور لبنان ارسال نماییم.
همتی با بیان این که هماهنگی های لازم برای جمع آوری کمک های مردمی انجام شده است اظهار داشت: در این حوزه فراخوان عمومی نداریم و فقط شماره حساب جمعیت هلال احمر به اعضا و خیران جمعیت داده شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: به محض جمع آوری کمک های خیران و اعضای هلال احمر که در شهرهای مذهبی اعلام آمادگی کرده اند، کمک ها در چارچوب یک پرواز به لبنان ارسال خواهد شد.
وی همتی با تاکید بر اینکه هنوز ارزیابی دقیقی از میزان خسارات ناشی از انفجار در لبنان وجود ندارد، اظهار داشت: تابحال این حادثه بیشتر از ۴۰۰۰ هزار مجروح و بیشتر از ۱۰۰ نفر کشته داشته که با عنایت به تعداد زیاد مجروحان، حضور تیم درمانی هلال احمر به مدت طولانی تر در لبنان، بستگی به نظر وزارت بهداشت آن کشور دارد و امیدواریم با حضور پررنگ هلال احمر به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران باری از دوش مردم صدمه دیده لبنان برداشته شود.
در پی وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد محترقه واقع در بندر بیروت، روز گذشته انفجار مهیبی رخ داد. که بر مبنای آخرین آمار تابحال ۱۰۰ کشته و بیشتر از چهار هزار زخمی بر جای گذاشته است.
کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با صدور پیام هایی با مردم و دولت لبنان در ارتباط با وقوع انفجار در بندر بیروت پایتخت لبنان در عصر سه شنبه که ۱۰۰ کشته و بیشتر از پنج هزار زخمی به دنبال داشت، ابراز همدردی و آمادگی خویش را برای کمک به این کشور اعلام نمودند.
منبع:

1399/05/16
23:14:54
5.0 / 5
2050
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین