تسهیل قوانین سختگیرانه کرونایی در چین

تسهیل قوانین سختگیرانه کرونایی در چین

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، چین امروز (جمعه) بعضی از قوانین سختگیرانه کرونایی خویش را کاهش داد؛ همچون کاهش روزهای اجبار به قرنطینه برای افرادِ در تماس نزدیک با مبتلایان و هم مسافران ورودی و همینطور حذف جریمه از خطوط هوایی به خاطر وارد کردن تعداد زیاد مسافران کرونایی به کشور.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بر مبنای مقررات جدید، مدت زمان قرنطینه متمرکز (قرنطینه در محل تحت کنترل مقامات بهداشتی) برای افرادی که در تماس نزدیک با بیمار بوده اند و هم برای مسافران خارج از کشور از هفت روز به پنج روز کاسته می شود. با این وجود بعد از پایان پنج روز قرنطینه متمرکز، اجبار به سه روز دیگر قرنطینه خانگی همچنان به قوت خود باقی است.
بدین سان قانون "هفت روز قرنطینه متمرکز + سه روز قرنطینه خانگی" از این پس به "پنج روز قرنطینه متمرکز + سه روز قرنطینه خانگی" کاسته می شود.
مقامات چینی همینطور کوشش برای شناسایی تماسهای "ثانویه" را متوقف خواهند کرد.
در عین حال چین درحال تنظیم طبقه بندی "مناطق خطر کووید" به دو منطقه مشخص "پرخطر" و "کم خطر" و در نتیجه حذف منطقه خطر "متوسط" است و این تلاشی برای به حداقل رساندن تعداد افرادی است که تحت اقدامات کنترلی قرار می گیرند.
"کمیسیون ملی بهداشت چین" (NHC) در عین حال اعلام نمود طرحی را برای تسریع واکسیناسیون تهیه خواهد نمود که به قول کارشناسان، قبل از این که این کشور بتواند به صورت کامل از سیاست کووید صفر خود (COVID) عقب گرد کند، انجام آن به صورت گسترده ضروری است؛ سیاستی که هزینه های اقتصادی قابل توجهی را به این کشور در طول همه گیری کرونا تحمیل کرد.
به گزارش رویترز، با این وجود تسهیل قوانین کرونایی در چین در شرایطی صورت می گیرد که تعداد موارد مبتلا شدن در بعضی مناطق این کشور به بالاترین حد خود در ماه های اخیر رسیده و پکن و همینطور شهر مرکزی "ژنگژو" شاهد رکوردهای ثبت موارد جدید مبتلا شدن هستند.
منبع:

1401/08/21
09:46:48
5.0 / 5
642
تگهای خبر: بهداشت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین