ارائه 59 کد خدمتی ستاره دار بیمه سلامت به معلولان سازمان بهزیستی

ارائه 59 کد خدمتی ستاره دار بیمه سلامت به معلولان سازمان بهزیستی

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، از ارائه 59 کد خدمتی ستاره دار به معلولان سازمان بهزیستی آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، محمد اسماعیل کاملی درباب خدمات توان بخشی سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: خدمات توانبخشی گروههای مختلفی دارد که نمونه آن ارائه خدمات به معلولان سازمان بهزیستی است، بر طبق تفاهم نامه سال ۱۴۰۱، تعداد ۵۹ کد خدمتی ستاره دار، همین طور علاوه بر پوشش خدمات در بخش دولتی، پرداخت در بخش عمومی غیر دولتی و خصوصی نیز در تعهد سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است، پس اشخاص دیگر شرایط استفاده از این خدمات را ندارند.
وی با اشاره به این که برمبنای ماده ۶ قانون پشتیبانی از معلولان مصوب سال ۱۳۹۶، وزارت بهداشت موظف است پوشش بیمه افراد دارای معلولیت سازمان بهزیستی را تامین کند، اضافه کرد: طبق این قانون علاوه بر خدمات درمانی باید خدمات توانبخشی، جسمی و روانی این افراد نیز تامین گردد که این وظیفه بر عهده سازمان بیمه سلامت قرار گرفته است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، او با اعلان اینکه در سال ۹۹، تعداد ۹ کد خدمتی در تفاهم نامه سازمان بیمه سلامت و بهزیستی مورد تایید قرار گرفت، اشاره کرد: امسال این خدمات به ۵۹ کد خدمتی افزایش پیدا کرد؛ البته این خدمات در حیطه های مختلفی قرار دارد که شش کد خدمتی در زمینه کاردرمانی، ۱۱ کد خدمتی در گفتار درمانی، هفت کد خدمتی در بخش بینایی سنجی، ۹ کد خدمتی در شنوایی سنجی، ۱۵ کد در پروتز و ارتز و پنج کد در زمینه فیزیوتراپی است. ضمن این که علاوه بر این خدمات شش کد خدمتی هم توسط پزشکان متخصص مختلف ارائه می شود که در سامانه پیاده سازی شده است.
منبع:

1401/08/29
14:51:42
5.0 / 5
473
تگهای خبر: بهداشت , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین