منصوری:

تلاش می کنیم تا مجتمع بیمارستانی مهدی کلینیک تا دهه فجر به بهره برداری کامل برسد

تلاش می کنیم تا مجتمع بیمارستانی مهدی کلینیک تا دهه فجر به بهره برداری کامل برسد

به گزارش آزمایشگاه رادین، معاون اجرایی رئیس جمهور ضمن اشاره به اهمیت تکمیل پروژه بیمارستانی مهدی کلینیک برای دولت، اظهار داشت: هدف گذاری شده است تا این مجتمع بیمارستانی تا دهه فجر به بهره برداری کامل برسد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، محسن منصوری بامداد امروز در جریان بازدید از پروژه بیمارستانی مهدی کلینیک، اظهار نمود: این پروژه هزار تختخوابی است که بنای آن توسط خیرین گذاشته شد. حدود ۳۰ درصد از افرادی که در حوزه پزشکی، بهداشت و درمان حضور دارند، به شکلی بخشی از آموزش آنها در این مجمتع خواهد بود. این پروژه وقتی تکمیل شود، ظرفیت هزار تخت بیمارستانی به ظرفیت شبکه بهداشت و درمان و وزارت بهداشت اضافه می شود.
وی افزود: مجموعه وزارت بهداشت هم اقدامات بسیار خوبی از سال قبل و دولت سیزدهم شروع کرده و این اقدامات سرعت گرفته است. پنجشنبه گذشته در ایلام یک بیمارستان۳۶۷ تخت خوابی ممتاز و در تراز بین المللی بازدید داشتیم که ۱۰۰ تخت خواب اول آن به بهره برداری رسید.
معاون اجرایی رئیس جمهور تصریح کرد: از مجموعه هزار تخت خوابی این بیمارستان که در این مجتمع فعال خواهد شد، در گام اول ۱۰۰ تخت بیمارستانی به صورت آزمایشی فعالیت خویش را آغاز کرده اند و هفته به هفته ان شاءالله این ظرفیت به مرور تکمیل می شود و هدف گذاری شده تا در دهه فجر به بهره برداری کامل برسد. به جهت اینکه این طرح با سرعت بیشتری دنبال شود، در مصوبات سفر رئیس جمهور به استان تهران این پروژه بعنوان طرح نیمه تمام در لیست مصوبات درج شد. در مجموع۴۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده که از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به این سفر اختصاص داده شود و پس از این بازدید، به تدریج این بودجه تخصیص داده می شود. این اعتبارات در ابنیه بیمارستان هزینه می شود. با تزریق منابع این طرح کامل می شود.
منصوری همینطور با اشاره به اینکه این طرح برای ما اهمیت ویژه ای دارد چونکه سیاق این مجمتع بشکلی است که شاید عمدتا مردمی که از نظر اقتصادی در سطوح متوسط هستند و همینطور مردم از استانهای کم برخوردار از این امکان استفاده می نمایند و ما هم تمام قد حمایت می نماییم تا تمام فازها به بهره برداری برسد.
وی در انتها در رابطه با اهمیت بازدیدهای میدانی برای پیشبرد طرح ها، اظهار داشت: سبک و سلوک دولت سیزدهم کار میدانی و جهادی است. نظر رئیس جمهور اینست که به جای پشت میزنشینی و مدیریت کارتابلی، در میدان مسایل را بررسی نماییم. این که ما از نزدیک مسایل را بررسی نماییم، حتما گره گشا و موثر خواهد بود تا بر اساس صرف گزارش ها بخواهیم اقدام نماییم. اعضای هیات دولت به صورت مستمر و هفته ای یکبار یا گاهی دو یا سه بار بازدیدهای موثری دارند. امروز که اینجا هستیم، رئیس جمهور در مجموعه وزارت بهداشت نظارت ستادی خویش را که به صورت هفته ای است، برگزار می کنند.
منبع:

1401/08/30
10:47:41
5.0 / 5
573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین