افزایش بستری های کرونایی در ایتالیا

افزایش بستری های کرونایی در ایتالیا

آزمایشگاه رادین: برمبنای داده های رسمی که روز گذشته (دوشنبه) انتشار یافت، تعداد موارد بستریِ بیماران کرونائی در بیمارستان های ایتالیا باردیگر درحال افزایش است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، این امر می تواند نشان دهنده افزایش احتمالی موارد مبتلاشدن به کووید۱۹ در زمستان امسال باشد.
یکی از مقامات بهداشتی ایتالیا در این زمینه اظهار داشت: تعداد بیماران کرونائی بستری در بخش های مراقبت های ویژه در طول هفته منتهی به ۱۷ نوامبر حدودا ۲۲ درصد بالا رفته است.
مجموع موارد مبتلاشدن به کووید۱۹ نیز در ایتالیا بالا رفته است و ابتلای حدود ۲۰۸ هزار نفر به این بیماری در همین بازه زمانی گزارش شده و این درحالیست که آمار فوق در هفته پیش از آن، ۱۸۱ هزار نفر بوده است. این آمار نشان دهنده افزایش ۱۵ درصدی موارد مبتلاشدن به کووید۱۹ است با وجود این، مرگ و میر هفتگی ۲.۹ درصد کم شد.
مقامات بهداشتی ایتالیا اعلام کردند: با افزایش گردش این ویروس، ما انتظار داریم که دولت به زودی برنامه اقدامات جدیدی را برای زمستان منتشر کند.
مقامات بهداشتی ایتالیا نیز همزمان با سرد شدن هوا و انجام بیشتر کارهای روزانه در محیط های سرپوشیده و در نتیجه ایجاد شرایط مساعدتری برای بسط ویروس، رعایت هرچه بیشتر نکات بهداشتی را سفارش کرده اند.
با این وجود، "اورازیو شیلاچی"، وزیر بهداشت ایتالیا هفته گذشته اعلام نمود که ویروس کرونا در ایتالیا وارد "فاز آندمیک" شده است، به این معنا که بااینکه ناپدید نخواهد شد اما تحت کنترل باقی خواهد ماند. شیلاچی اظهار داشت که باید با ویروس کرونا مانند آنفلوآنزا برخورد کرد و اشاره کرد که خیلی از افراد در صورتیکه بدون علامت هستند، تستشان مثبت است. این مقام بهداشتی ایتالیا همین طور از افرادی که در مقابل این عفونت لطمه پذیرتر هستند خواست تا از ماسک بهره گیرند.
مقامات ایتالیا هم اکنون تزریق چهارمین دز واکسن کرونا را به افراد سفارش می کنند. برمبنای آمارهای رسمی، تا روز گذشته ایتالیا ۱۴۲.۵ میلیون دز واکسن کرونا را توزیع کرده است.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، برمبنای آمارهای رسمی، از شروع شروع همه گیری کووید۱۹، ۲۴ میلیون و ۳۱ هزار و ۵۳۸ مورد مبتلاشدن به این بیماری و ۱۸۰ هزار و ۵۱۸ مورد مرگ ناشی از آن در ایتالیا به ثبت رسیده است.
منبع:

1401/09/01
22:07:59
5.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین