آمار جهانی کرونا ابتلای بیش از ۶۴۳ میلیون نفر به کووید-۱۹

آمار جهانی کرونا ابتلای بیش از ۶۴۳ میلیون نفر به کووید-۱۹

آزمایشگاه رادین: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-19 در جهان تا حالا به 643 میلیون و 912 هزار و 454 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 629 هزار و 186 بیمار کووید- 19 نیز تایید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۲۰ هزار و ۳۲۳ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.
همین طور بر طبق جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۱۰۰.۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۴ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۱۰۰، ۲۷۹، ۶۹۸ ۱، ۱۰۳، ۳۵۵ ۲ هند ۴۴، ۶۷۱، ۱۱۹ ۵۳۰، ۵۹۶ ۳ فرانسه ۳۷، ۴۴۲، ۹۴۶ ۱۵۸، ۴۲۷ ۴ آلمان ۳۶، ۲۸۰، ۳۷۱ ۱۵۶، ۹۵۱ ۵ برزیل ۳۵، ۰۹۴، ۱۳۰ ۶۸۹، ۲۲۳ ۶ کره جنوبی ۲۶، ۷۲۵، ۰۵۳ ۳۰، ۱۶۴ ۷ ایتالیا ۲۴، ۰۳۱، ۵۳۸ ۱۸۰، ۵۱۸ ۸ انگلیس ۲۳، ۹۷۷، ۶۳۷ ۱۹۶، ۲۴۱ ۹ ژاپن ۲۳، ۹۳۵، ۴۴۵ ۴۸، ۴۸۲ ۱۰ روسیه ۲۱، ۵۴۵، ۳۵۱ ۳۹۱، ۵۶۸ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۱۶ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۶۳۰ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/09/02
12:54:12
5.0 / 5
524
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین