در وبینار راهبردهای مشترك بهداشت محیط و كار با سازمان جهانی بهداشت مطرح شد؛

تعهد ایران در کاهش رد پای کربن در نظام سلامت، مشهود است

تعهد ایران در کاهش رد پای کربن در نظام سلامت، مشهود است

به گزارش آزمایشگاه رادین، مشاور ارشد منطقه مدیترانه شرقی سازمان بهداشت جهانی (امرو) از نقش رهبری ایران در کاهش آثار کربن از نظام سلامت در منطقه قدردانی نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بنابر اعلام وبدا، دکتر ملکهاوی در وبینار «راهبردهای مشترک بهداشت محیط و کار با سازمان جهانی بهداشت» عنوان کرد: تعهد جمهوری اسلامی ایران در کاهش رد پای کربن در نظام سلامت، مشهود است. ایران به سرعت درحال بررسی سیستماتیک این موارد بوده و رهبری این اقدام مهم را در منطقه به عهده گرفته است. سازمان بهداشت جهانی از اقدامات ایران حمایت می کند.
وی ادامه داد: در منطقه مدیترانه شرقی که ۲۲ کشور حضور دارند ۷۴۵ میلیون نفر جمعیت ساکن هستند که سالانه یک میلیون نفر از آنان بر اثر آلودگی هوا ناشی از تغییرات اقلیمی جان خویش را از دست می دهند.
وی ضمن اشاره به اینکه مسائل زیست محیطی در این منطقه بیشتر از سایر بیمارها باعث مرگ زودهنگام انسان ها می شود، افزود: نیمی از کل مرگ و میرها در منطقه مدیترانه شرقی ناشی از آلودگی هوا و توفان ریزگردهاست. طی سالهای آتی در این منطقه مانند برخی نقاط دیگر در جهان شاهد خشکسالی و سیلاب به صورت توام خواهیم بود.
مشاور ارشد منطقه امرو سازمان بهداشت جهانی، بیان داشت: افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی ریزگردها و ازدیاد نقاط غیرقابل سکونت بر اثر تغییرات اقلیمی مشکل آینده این منطقه است.
ملکهاوی با بیان اینکه توسعه پایدار بار بیماری های ناشی از تغییرات ناسالم زیست محیطی را ۲۵ درصد افزایش داده است، اظهار داشت: تقویت حکمرانی و نقش های هماهنگی بخش های سلامت، افزایش جلوگیری از تخریب های زیست محیطی، راه اندازی گفتمان زیست محیطی، توجه دادن سیاستمداران عالیرتبه به اهمیت تغییرات اقلیم، ادغام پایش های زیست محیطی و رصدهای سلامت و تدوین راهنماها بر مبنای شواهد علمی در مهار آثار مخرب تغییرات اقلیمی موثر خواهد بود.
منبع:

1401/09/08
14:50:49
5.0 / 5
644
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین