جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا

به گزارش آزمایشگاه رادین، بنابر جدید ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تابحال به ۶۴۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۷۲۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۴۰ هزار و ۳۸۲ بیمار کووید- ۱۹ هم تایید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بر مبنای تازه ترین داده ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۹ هزار و ۵۸۲ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.
همینطور برپایه جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیشتر از ۱۰۰.۶ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا هم الان فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۷.۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، الان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۱۰۰، ۶۲۵، ۴۹۳ ۱، ۱۰۵، ۵۴۶ ۲ هند ۴۴، ۶۷۳، ۳۷۹ ۵۳۰، ۶۲۰ ۳ فرانسه ۳۷، ۸۴۶، ۷۹۹ ۱۵۸، ۹۵۰ ۴ آلمان ۳۶، ۴۹۹، ۶۰۰ ۱۵۷، ۹۴۳ ۵ برزیل ۳۵، ۳۰۴، ۷۱۵ ۶۸۹، ۸۵۳ ۶ کره جنوبی ۲۷، ۱۵۵، ۸۱۳ ۳۰، ۵۶۸ ۷ ژاپن ۲۴، ۷۹۳، ۱۶۶ ۴۹، ۶۴۴ ۸ ایتالیا ۲۴، ۲۶۰، ۶۶۰ ۱۸۱، ۰۹۸ ۹ انگلیس ۲۴، ۰۰۰، ۱۰۱ ۱۹۶، ۸۲۱ ۱۰ روسیه ۲۱، ۵۹۰، ۸۲۸ ۳۹۲، ۰۰۲ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و ۷۰۶ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۶۳۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/09/10
13:29:10
5.0 / 5
503
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین