جزئیات و ضوابط سومین دوره جشنواره طب ایرانی

جزئیات و ضوابط سومین دوره جشنواره طب ایرانی

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت ضمن اشاره به جزئیات و ضوابط برگزاری سومین دوره جشنواره طب ایرانی، اظهار داشت: متقاضیان شرکت در این جشنواره تا ۳۰ آذرماه فرصت دارند تا اصل اثر و مدارک خویش را در سامانه سومین جشنواره طب ایرانی بارگذاری کنند.


دکتر نفیسه حسینی یکتا در گفتگو با ایسنا، درباره تاریخچه برگزاری جشنواره طب ایرانی، اظهار داشت: دوره های نخست این جشنواره، به منظور شناسایی و پشتیبانی از دانشمندان و نوآوران برتر و همینطور بسترسازی برای بهره وری هرچه بیشتر از گسترش بازارهای دانایی محور و دانش بنیان و تعامل چند جانبه بین مراکز آموزشی، تحقیقاتی و درمانی طب ایرانی در سطح ملی و در حوزه طب ایرانی، داروسازی سنتی و تاریخ پزشکی در سال ۱۳۹۷برگزار شد.
وی ادامه داد: جشنواره طب ایرانی، فرصتی برای معرفی دانشمندان و فناوران برتر حوزه طب ایرانی و مکتبی است که شامل روش های تشخیصی، سبب شناسی و درمان با تاکید بر تفاوت های بین فردی (مزاج) در زمینه حفظ سلامت و درمان بیماری ها است. مکتبی که بر پشتوانه علمی و تجربی چند هزار ساله ایرانی ها و ملل دیگر استوار بوده و با تلاش حکیمان بزرگ دوره تمدن اسلامی، بازبینی و تدوین شده و به نقطه کمال نسبی خود رسیده است.
او در رابطه با شعار دوره سوم جشنواره، خاطرنشان کرد: با عنایت به نام گذاری سال ۱۴۰۱ با عنوان « تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» از جانب مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر لزوم پیشرفت و نوآوری در عرصه های علم و فناوری و همینطور ظرفیت های بالقوه مکتب غنی طب ایرانی در تولید، کارآفرینی و فناوری های دانش بنیان؛ دبیرخانه سومین جشنواره طب ایرانی شعار «طب ایرانی؛ مسیر پیشرفت و نوآوری علمی»؛ را برگزیده است.
وی در مورد بخش های مورد ارزیابی در این جشنواره، اظهار نمود: بخش علمی با محورهای آموزش، پژوهش، درمان، فناوری، بین الملل، پیشکسوت، بخش ویژه با محوریت جوانی جمعیت، بخش فرهنگ و هنر با محورهای فیلم کوتاه و مستند، عکاسی، موشن گرافیک، پوستر و اینفوگرافیک، داستان کوتاه برای کودکان، خوشنویسی و بخش دانش آموزی با محورهای داستان نویسی، نقاشی، اسباب بازی، بازی های رومیزی و بازی های کامپیوتری فعال است.
حسینی یکتا افزود: متخصصین طب ایرانی، داروسازی سنتی و تاریخ پزشکی، محققین، پژوهشگران و دانشمندان، پزشکان، هنرمندان، دانش آموزان، معلمان و علاقه مندان به حوزه نرم افزار و هوش مصنوعی و فعالان حوزه فناوری و دانش بنیان می توانند از راه سامانه سومین جشنواره طب ایرانی به آدرس http: //pmfestival.ir در این جشنواره ثبت نام کنند.
وی در خاتمه، تصریح کرد: متقاضیان شرکت در جشنواره تا تاریخ ۳۰ آذرماه فرصت دارند تا اصل اثر و مدارک خویش را در سامانه سومین جشنواره طب ایرانی بارگزاری کنند. در نهایت بعد از داوری آثار، مراسم اختتامیه در تاریخ ۴ بهمن ماه برگزار می گردد.1401/09/11
13:24:43
5.0 / 5
777
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین