داروهای غیر قابل استفاده را به داروخانه ها تحویل دهید به علاوه اسامی داروخانه های منتخب

داروهای غیر قابل استفاده را به داروخانه ها تحویل دهید به علاوه اسامی داروخانه های منتخب

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: در همه خانه ها حجم زیادی داروی غیرقابل استفاده شامل داروهای مازاد و تاریخ گذشته وجود دارد، اما باید پرسید چطور میتوان بطور صحیحی این داروها را دور ریخت، به شکلی که طبیعت مسموم نشود؟.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، می توان بطور صحیح داروهای غیرقابل استفاده شامل داروهای مازاد و تاریخ مصرف گذشته را دور ریخت. آن هم به صورتی که طبیعت لطمه نبیند و این داروها وارد چرخه طبیعت نشوند.
بنا بر اعلام مرکز اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، برای داروهای غیر قابل استفاده خود، ابتدا داروهایی که دارای بطری شیشه ای هستند را از سایر داروها جدا کنید.
در مرحله بعدی داروها را درون کیسه های پلاستیکی قرار داده و در آنها را ببندید. سپس داروهای غیر قابل استفاده خودرا به داروخانه های منتخبی که از طرف معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی اعلام شده است، تحویل دهید.
باید توجه کرد که دارویی که از داروخانه و نظارت داروساز خارج می شود، دیگر قابل برگرداندن به داروخانه نیست. ازاین رو هیچ دارو خریداری شده ای، قابل برگشت به داروخانه یا هیچ مرکز دیگری نیست، مگر به منظور امحاء آن.
برای دریافت داروخانه های منتخب جهت تحویل دارو روی لینک کلیلک کنید.




منبع:

1401/09/18
12:36:47
5.0 / 5
565
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , دارو , داروخانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین