رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران:

هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی ندارد

هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی ندارد

به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران با اشاره به اینکه هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی ندارد، اظهار داشت: پایین بودن تعرفه های پزشکی سبب شده تا اغلب همکاران به مشاغلی مانند ساخت و ساز، سکه فروشی، دلار فروشی، مسافرکشی و... روی آورده یا مهاجرت کنند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر ایرج خسرونیا با بیان اینکه همواره تعرفه های خدمات پزشکی از تورم موجود در جامعه عقب تر بوده است، اظهار نمود: هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی نداشته و پایین بودن تعرفه های پزشکی سبب شده است تا اغلب همکاران به مشاغلی مانند ساخت و ساز، سکه فروشی، دلار فروشی، مسافرکشی و... روی آورده یا مهاجرت کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه در تعیین تعرفه های پزشکی باید کار کارشناسی صورت گیرد، اضافه کرد: ۵۰ درصد جامعه پزشکی درآمد زیر خط فقر دارند و ۳۰ الی ۴۰ درصد همکاران از درآمد معمولی برخوردار بوده و شاید ۱۰ درصد پزشکانی که دانش بالایی داشته و خدمات جراحی به بیماران عرضه می دهند و کارشان استرس بالایی دارد از درآمد مطلوبی برخوردار باشند که همین عده اندک معیار تعیین تعرفه برای کل جامعه پزشکی قرار می گیرند.
وی افزود: درآمد ۱۰ درصد جامعه پزشکی که نتیجه سال ها تلاش و درس خواندن و استرس و اضطراب بالاست نباید ملاک تعیین تعرفه خدمات پزشکی قرار گیرد، بلکه عواملی مانند تورم موجود در جامعه، هزینه های جانبی مانند اجاره بهای مطب، حقوق پرسنل، مالیات، حق بیمه تأمین اجتماعی و... باید در تعیین و ابلاغ تعرفه خدمات پزشکی مد نظر باشد.
بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران ضمن اشاره به افزایش هزینه ها و پایین بودن درآمدها اظهار داشت: در تعیین تعرفه های پزشکی باید کار کارشناسی دقیق انجام شده و بهای تمام شده خدمات استخراج شود. همواره در تعیین تعرفه ها تورم موجود در جامعه لحاظ نمی شود و با افزایش هزینه ها و پایین ماندن درآمدها تناسبی بین دخل و خرج وجود نداشته و خیلی از همکاران تمایل خویش را به طبابت از دست داده و آنرا رها می کنند.
خسرونیا تصریح کرد: اقشار و گروههای مختلف پزشکی بابت هزینه ها واقعا زیر فشار هستند و با گرانی های پیش رو نمی توانند از عهده هزینه های خود برآیند. با این اوضاع اقتصادی و تعرفه های ناعادلانه طی سالهای اخیر گروه زیادی عطای پزشکی را به لقای آن بخشیده و طبابت را رها کرده اند.
منبع:

1401/09/20
14:48:05
5.0 / 5
686
تگهای خبر: استرس , بیمه , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین