نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در لبنان:

بخش بزرگی از ملت لبنان، ایران را خانه خود می دانند

بخش بزرگی از ملت لبنان، ایران را خانه خود می دانند

نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی در لبنان با اعلان اینكه بخش بزرگی از ملت لبنان، ایران را خانه خودشان تلقی می كنند، اظهار داشت: این مردم مقاوم و صبور انتظار دارند در شرایطی كه مشكلاتی مثل انفجار اخیر در بندر بیروت برای این كشور رخ می دهد، ایران در كنار آنها باشد.


«جواد فلاح» روز جمعه در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به این سووال که بازتاب ارسال محموله کمک های بشر دوستانه کشورمان، راه اندازی بیمارستان صحرایی و حضور پزشکان متخصص داوطلب جمعیت هلال احمر برای خدمات رسانی به مصدومان و لطمه دیدگان از انفجار اخیر و هولناک بندر بیروت در کشور لبنان چگونه بوده است، گفت: لبنانی ها به خاطر اشتراکات و ارتباطات فرهنگی، تاریخی، دینی و مذهبی که بین ۲ کشور دوست و برادر وجود دارد، توقع زیادی از مردم و مسئولان ایرانی دارند و خواهان این هستند که در شرایط اضطراری عمومی و پیچیده که با مشکلاتی مواجهه می شوند، در کنار آنان باشیم.
وی افزود: همان گونه که آنها هم به مردم ایران علاقمند هستند و در جریان سیل سال قبل با کمک های انسان دوستانه خود به سیل زدگان ایرانی ما را شرمنده محبت و بزرگی خود کردند، مردمی که ممکنست خود امکانات زیادی نداشته باشند آمدند و اعلام نمودند که حاضریم هر چه داریم بدهیم تا آلام مردم مسلمان و لطمه دیده ایران از سیل مخرب و ویرانگر کاهش پیدا کند.
نماینده جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در لبنان تصریح کرد: در جریان سیل سال قبل در ایران مبلغ ۶۰ هزار دلار از طرف پزشکان، متخصصان و کادر بیمارستان شهید شیخ راغب حرب در لبنان برای سیل زدگان ایران جمع آوری شد که قسمتی از این کمک ها نیز از طرف افراد مراجعه کننده به بیمارستان شهید شیخ راغب حرب بوسیله صندوق جمع آوری کمک برای سیل زدگان ایران بود.
فلاح همین طور افزود: خبر حضور پزشکان ایرانی برای درمان و مداوای مجروحان حادثه اخیر انفجار سهمگین در بندر بیروت بازتاب زیادی را در بین رسانه های جمعی لبنان، مردم، شبکه ها و رسانه های اجتماعی این کشور داشته بطوریکه برای شخص من هم بعنوان نماینده جمعیت هلال احمر ایران در لبنان از طرف مردم و مسئولان لبنانی پیام های قدردانی مکرر و مختلفی ارسال شده است.
مدیر بیمارستان شهید راغب حرب از شهدای مقاومت اسلامی در شهر نبطیه در جنوب لبنان توضیح داد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران خدمات خودرا به همه لبنانی های لطمه دیده و متاثر از انفجار اخیر در بیروت ارائه می دهد و پزشکان و کادر درمانی حاضر و مستقر در بیمارستان صحرایی هلال احمر ایران در بیروت هیچ تفاوتی بین هیچ یک از لبنانی ها قائل نیست و لبنانی ها با همه مذاهب، ادیان و گرایش های سیاسی از خدمات بهداشتی و درمانی اضطراری بهره مند می شوند.
نخستین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی ۹۵ تن مواد غذایی و دارویی به همراه یک بیمارستان صحرایی آماده، شامگاه چهارشنبه (۱۵ مرداد ۹۹) برای خدمات رسانی به مجروحان و حادثه دیدگان از انفجار هولناک بندر بیروت، از پایگاه شکاری - ترابری شهید سرلشکر خلبان حسین لشکری به لبنان ارسال شد.
ایران اولین کشوری است که هلال احمر آن بعد از اعلام آمادگی برای ارسال کمک های فوری دارویی و غذایی، تیم پزشکی و درمانی برای کمک به مجروحان یک تیم ۳۷ نفره پزشکی هلال احمر شامل متخصصین عمومی، ارتوپد، بیهوشی و اتاق عمل، اطفال، مغز و اعصاب، متخصص پرستاری، کارشناس اتاق عمل و کارشناس بیمارستان صحرایی به لبنان اعزام کرده است.
جمعیت هلال احمر در اولین مرحله ارسال این محموله امدادی بشردوستانه، هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۶۵ بسته غذایی یک ماهه، ۲ دستگاه موتور برق ۵۰kw و ۲۰۰ عدد کیسه حمل جسد به وزن تقریبی ۱۳ تُن به لبنان ارسال کرده است.
این محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به دنبال درخواست «جرج کتانه» رئیس صلیب سرخ لبنان در خصوص نیاز به کمک های انسان دوستانه دولت و هلال احمر ایران برای ارائه خدمات به لطمه دیدگان و مجروحان حادثه انفجار بندر بیروت به لبنان ارسال شده است.
در پی این حادثه دولت لبنان به مدت ۲ هفته حالت فوق العاده اعلام نموده است.
عصر سه شنبه به دنبال وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی رخ داد که در آخرین آمار تا این ساعت ۱۵۴ تن کشته و شمار زخمی ها پنج هزار تن اعلام شده است.
کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خودرا برای کمک به این کشور اعلام نمودند.


1399/05/18
14:51:58
5.0 / 5
2000
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین