جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان

به گزارش آزمایشگاه رادین، بنابر جدید ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تابحال به ۶۵۶ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۱۳۵ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۶۷ هزار و ۸۹۲ بیمار هم تایید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیشتر از ۱۰۱ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا هم فرانسه با ثبت بیشتر از ۳۸ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلا شدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۲ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
همینطور در قاره "آمریکای جنوبی" از بین ۱۴ کشوری که در جدول ورداُمتر جزو کشورهای این قاره دسته بندی شده اند، برزیل با بیشتر از ۳۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۹۱ هزار فوتی تابحال بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا را در این قاره ثبت کرده است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۱۰۱، ۷۱۴، ۱۵۷ ۱، ۱۱۲، ۷۹۷ ۲ هند ۴۴، ۶۷۶، ۶۹۱ ۵۳۰، ۶۶۳ ۳ فرانسه ۳۸، ۷۴۵، ۵۲۳ ۱۶۰، ۲۲۸ ۴ آلمان ۳۶، ۹۴۶، ۵۷۴ ۱۵۹، ۷۳۷ ۵ برزیل ۳۵، ۸۰۹، ۸۳۲ ۶۹۱، ۶۵۲ ۶ کره جنوبی ۲۸، ۰۶۲، ۶۷۹ ۳۱، ۲۹۸ ۷ ژاپن ۲۶، ۸۲۱، ۸۵۳ ۵۲، ۸۲۳ ۸ ایتالیا ۲۴، ۷۰۹، ۴۰۴ ۱۸۲، ۴۱۹ ۹ انگلیس ۲۴، ۰۵۳، ۵۷۶ ۱۹۷، ۷۲۳ ۱۰ روسیه ۲۱، ۶۹۲، ۸۷۰ ۳۹۲، ۸۳۲ همینطور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۲۳ مورد مبتلا شدن و ۱۴۴ هزار و ۶۵۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1401/09/26
09:10:53
5.0 / 5
616
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین