اقدامات تازه چین برای مهار کرونا

اقدامات تازه چین برای مهار کرونا

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، مقامات شهرهای مختلف چین امروز (سه شنبه) از نصب تخت های بیمارستانی بیشتر و ساخت کلینیک های غربالگری تب برای مهار شیوع کووید۱۹ در این کشور خبر دادند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، مقامات چین از آغاز همه گیری کووید۱۹ سیاست "کووید صفر" را برای مهار شیوع این بیماری اتخاذ نموده بودند با این وجود به تازگی مبادرت به لغو خیلی از محدودیت های کرونایی کرده اند.
از آنجاییکه کووید۱۹ بر خلاف اغلب کشورها در طول این همه گیری در چین گردش قابل ملاحظه ای نداشته، هم اکنون مصونیت جمعی افراد جامعه پایین است که این مورد نگرانی هایی را در مورد افزایش آمار مبتلایان به این بیماری یا حتی جهش های جدید ویروس در این کشور به وجود آورده است.
پکن امروز پنج مورد مرگ ناشی از عوارض مبتلا شدن به کووید۱۹ را گزارش کرد در حالیکه این آمار روز گذشته (دوشنبه) دو مورد بوده است.
در مجموع، چین از زمان شروع همه گیری کووید۱۹ در اواخر سال ۲۰۱۹ میلادی، تنها ۵۲۴۲ مورد مرگ ناشی از این بیماری را گزارش کرده که بر مبنای استانداردهای جهانی، آمار بسیار پایینی است.
از زمان کاهش محدودیت های کرونایی، بعضی از بیمارستان های چین شاهد افزایش بستری بیماران کرونایی بوده اند و دارو در بعضی از داروخانه های این کشور هم کمیاب شده است چونکه خیلی از افراد به این بیماری مبتلا شده یا نگران مبتلا شدن به آن هستند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، بعضی از کارشناسان بهداشت تخمین می زنند که ۶۰ درصد از مردم چین - معادل ۱۰ درصد از جمعیت جهان - امکان دارد در ماههای آینده به این ویروس مبتلا شوند و بیشتر از دو میلیون نفر هم امکان دارد جان خویش را از دست بدهند.1401/09/29
13:49:09
5.0 / 5
526
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین