آغاز کمپین واکسیناسیون تکمیلی اتباع غیرایرانی ضد ۳ بیماری از ۱۰ دیماه

آغاز کمپین واکسیناسیون تکمیلی اتباع غیرایرانی ضد ۳ بیماری از ۱۰ دیماه

به گزارش آزمایشگاه رادین، سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت اظهار داشت: کمپین واکسیناسیون تکمیلی در جمعیت پناهندگان و اتباع غیر ایرانی با هدف ایجاد محافظت در مقابل بیماری فلج اطفال، سرخک و کرونا در جمعیت هدف، از دهم دیماه با مشارکت یونیسف شروع می شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، کارگاه کشوری تخصصی اجرایی «ارتباطات خطر و مشارکت اجتماعی» به منظور توانمندسازی رابطان سلامت اتباع در کمپین واکسیناسیون تکمیلی در جمعیت پناهندگان و اتباع غیر ایرانی با مشارکت یونیسف، برگزار شد.
دکترفرشید رضایی ضمن اشاره به برگزاری کارگاه کشوری تخصصی اجرایی ارتباطات خطر و مشارکت اجتماعی(RCCE) برای رابطان سلامت اتباع، با رویکرد توانمندسازی آنان در برقراری ارتباط موثر و اقناع ایشان برای برگزاری کمپین پیش رو، اضافه کرد: این کارگاه برای اولین بار و در جهت اولویت های اصلی نظام سلامت در مقابله با مخاطرات و جلب حداکثری مشارکت مردمی، ظرفیت سازی در مدیریت شایعات و تقویت توانمندی های همکاران آموزش و ارتقای سلامت کشوری، در وزارت بهداشت برگزار شد.
سرپرست دفتر آموزش و ارتقای سلامت معاونت بهداشت وزارت بهداشت برنامه ارتباطات خطر و مشارکت اجتماعی (RCCE) را یکی از مهم ترین برنامه های ارتقای سلامت در مقابل موضوعات اولویت دار سلامت دانست و افزود: این برنامه تلفیقی از کمپین های اطلاع رسانی، ارتقای سلامت، بسیج اجتماعی، جلب مشارکت مردم و سایر سازمان های ذینفع، برقراری ارتباط موثر و مدیریت شایعات است.
بنابر اعلام وبدا، وی ضمن اشاره به عناوین مورد بحث در کارگاه برگزارشده، اظهار داشت: مبانی و اصول ارتباط موثر و اقناع سازی، شناسایی مخاطبان و مدیریت شایعات، اجزای پیام، انجام سناریوهای عملی مصاحبه با مخاطب و جلب مشارکت ذینفعان، مهم ترین مباحث مطرح شده در این کارگاه بود.1401/09/30
13:39:18
5.0 / 5
528
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین