کم تحرکی چقدر برای جهان هزینه دارد؟

کم تحرکی چقدر برای جهان هزینه دارد؟

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، خراسان رضوی نتایج بررسی ها نشان داده است که حدود ۵۰۰ میلیون نفر تا سال ۲۰۳۰ به علت عدم فعالیت بدنی بشدت بیمار خواهند شد. سازمان بهداشت جهانی می گوید این همه گیری قابل اجتناب سالانه ۲۷ میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت و به قول این سازمان، اگر افراد فقط یک ساعت در روز ورزش کنند، میتوان از همه این موارد پیشگیری کرد.


به نقل از ویفروم، بر مبنای تحلیل جدید سازمان بهداشت جهانی (WHO)، جهان با اپیدمی بیماری های قابل اجتناب مانند سرطان، دیابت، فشار خون بالا و زوال عقل مواجه می باشد، مگر این که اقدام سریع برای متقاعد کردن افراد در افزایش فعالیت انجام دهد.
بر مبنای نتایج مطالعه سطح فعالیت افراد در ۱۷۴ کشور، عدم تحرک بدنی یک تهدید جدی برای سلامت در همه کشورهای جهان است، به صورتی که تا سال ۲۰۳۰ احتمالا ۵۰۰ میلیون مورد جدید بیماری قابل پیشگیری رخ خواهد داد، مگر این که دولت ها اقدامی انجام دهند.
این دفعه بیماری جدید ۳۰۰ میلیارد دلار هزینه در بر خواهد داشت که ۲۷ میلیارد دلار در سال به هزینه های مراقبت های بهداشتی جهانی اضافه می کند. نزدیک به نیمی از موارد جدید بیماری های غیر واگیر ناشی از فشار خون بالا و بیشتر از یک پنجم از افسردگی است.
در این گزارش آمده است که سه چهارم موارد ناشی از عدم فعالیت بدنی در کشورهای با درآمد متوسط پایین و بالا رخ می دهد که بیشترین کار و کمترین منابع را دارند. در کشورهای پردرآمد، ۷۰ درصد از بودجه مراقبت های بهداشتی صرف درمان بیماری های ناشی از کم تحرکی می شود.
باوجود شواهد روشنی که نشان داده است فعال بودن برای افراد مسن در جلوگیری از زمین خوردن، مستقل ماندن، کاهش انزوا و حفظ پیوندهای اجتماعی در بهبود سلامت روانی اجتماعی مفید می باشد اما مردان و زنان در تمام نقاط جهان با افزایش سن، کم تحرک می شوند.
سازمان بهداشت جهانی اظهار نمود که هر فعالیتی بهتر از هیچ است. یک ساعت ورزش در روز می تواند به جلوگیری از بیماری های عروق کرونر قلب، فشار خون بالا، دیابت نوع دو، کاهش خطر مبتلا شدن به سرطان و کاهش علایم افسردگی و اضطراب کمک نماید.
گزارش سال ۲۰۲۲ مجمع جهانی اقتصاد، سرمایه گذاری در برابری سلامت، نقشی را که شرکت ها می توانند در ارتقاء دسترسی برابر به مراقبت های بهداشتی در سرتاسر جهان ایفا کنند را برجسته کرد. در یک نظرسنجی، بیشتر از نیمی از مدیرعامل ها گفتند که ارتقاء عدالت سلامت اولویت بسیار بالایی برای سازمان آنهاست.1401/10/02
12:23:16
5.0 / 5
770
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین