فراخوان کادر درمان از سراسر چین به پکن با شدت گرفتن کرونا

فراخوان کادر درمان از سراسر چین به پکن با شدت گرفتن کرونا

به گزارش آزمایشگاه رادین، بیمارستان ها و کادر درمانی پکن این روزها تحت فشار مضاعف ناشی از افزایش مبتلایان جدید کروناویروس قرار گرفته اند و برای کنترل این شرایط بحرانی، کارکنان مراقبت های بهداشتی از سراسر چین به پکن فراخوانده شده اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، منابع داخلی چین اعلام کردند: از زمانی که مقامات دولتی، محدودیت های مقابله با ویروس کرونا را در هفتم دسامبر کاهش دادند، تعداد موارد جدید مبتلا شدن در سرتاسر این کشور افزایش شدید یافته است.
تلویزیون مرکزی دولتی چین گزارش داده است که بیمارستان "چائو یانگِ" پکن حدود ۴۰۰ مورد اضطراری را در یک روز پذیرفته است. این تعداد حدودا چهار برابر بیشتر از آمار پیش از کاهش محدودیت های سختگیرانه است.
همینطور گزارش ها حاکیست بیشتر مبتلایان، سالمندانی هستند که بیماری های زمینه ای دارند و این افراد عموما گرفتار علایم شدیدی مثل تب و سرفه شده اند.
به گزارش ان اچ کی، رسانه های چینی می گویند که ۱۶۲ پزشک و سایر کارکنان پزشکی همچون متخصصان تنفسی روز پنجشنبه استان هونان را به مقصد پکن ترک کرده اند. همینطور نیروهای کمکی بیشتری از استانهای شاندونگ و فوجیان به پایتخت فرستاده شده اند.
همینطور گزارش های رسانه ای از آن حکایت می کند که یک مرکز مراقبت های ویژه در بیمارستانی در پکن به صورت کامل با بیماران بشدت بدحال اشغال شده است.
منبع:

5.0 / <5
706
1401/10/04
11:14:05
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین