کرونا در جهان بیش از ۲۱۶ هزار ابتلای جدید در شبانه روز گذشته

کرونا در جهان بیش از ۲۱۶ هزار ابتلای جدید در شبانه روز گذشته

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: بنابر تازه ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-19 در دنیا تا حالا به 662 میلیون و 392 هزار و 88 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 687 هزار و 606 بیمار نیز تایید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بر طبق آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر" طی شبانه روز گذشته، کرونا در جهان جان ۷۸۸ نفر را گرفته و ۲۱۶ هزار و ۷۰۳ مبتلای جدید نیز به ثبت رسیده است.
همین طور آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا ظهر امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوت شدگان ۱ ایالات متحده ۱۰۲، ۲۴۷، ۵۷۵ ۱، ۱۱۶، ۰۹۵ ۲ هند ۴۴، ۶۷۸، ۵۴۸ ۵۳۰، ۶۹۶ ۳ فرانسه ۳۹، ۱۵۹، ۷۵۷ ۱۶۱، ۱۵۲ ۴ آلمان ۳۷، ۲۱۱، ۹۳۷ ۱۶۰، ۷۶۸ ۵ برزیل ۳۶، ۲۰۲، ۱۸۶ ۶۹۳، ۰۱۷ ۶ کره جنوبی ۲۸، ۷۷۲، ۱۹۶ ۳۱، ۸۸۲ ۷ ژاپن ۲۸، ۵۴۸، ۰۰۴ ۵۵، ۸۱۳ ۸ ایتالیا ۲۵، ۰۲۱، ۶۰۶ ۱۸۳، ۹۳۶ ۹ انگلیس ۲۴، ۱۳۵، ۰۸۴ ۱۹۸، ۹۳۷ ۱۰ روسیه ۲۱، ۷۷۴، ۸۲۴ ۳۹۳، ۴۹۲ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۰ هزار و ۸۵۲ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۶۷۵ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1401/10/07
09:22:24
5.0 / 5
666
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین