اوج گیری کرونا در چین

اوج گیری کرونا در چین

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: مقامات بهداشتی چین امروز (چهارشنبه) از افزایش چشم گیر بیماران کووید و ازدحام در بیمارستان های این کشور همزمان با کاهش محدودیت های کرونایی خبر دادند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، به نظر می آید اوج گیری آمار مبتلایان به کووید در چین که آخرین کشورِ کاهش دهنده محدودیت های کرونایی با تغییر رویکرد به سمت درمان این عفونت بعنوان یک بیماری بومی بوده، منجر به ازدحام در بیمارستان ها و فشار مضاعف بر کادر درمان و چالش کمبود امکانات درمانی شده است.
این کشور در یک تغییر ناگهانی از سیاست کووید صفر در اوایل ماه جاری میلادی، آغاز به برچیدن سخت ترین مقررات قرنطینه و آزمایش های گسترده کرونایی کرد تا اقتصاد صدمه دیده خویش را احیا کند.
چین قرنطینه کرونایی مسافران خارجی را لغو کرد/ کمبود کپسول اکسیژن در بیمارستان ها با طغیان کرونابه گفته بعضی از کارشناسان بهداشت بین المللی، این اقدام که بعد از انتقادهای گسترده به محدودیت ها انجام شد، به این مفهوم است که کووید-۱۹ هم اکنون بدون کنترل در این کشور درحال گسترش است و احیانا روزانه میلیونها نفر را مبتلا می کند.
به گزارش شبکه چنل نیوز ایشیا، عصر روز گذشته (سه شنبه) صف های طولانی از بیماران در داخل و خارج اورژانس بیمارستان ها و کلینیک های مجاور آنها تشکیل شده و به بیشتر افرادی که با آمبولانس ها وارد شدند، کپسول اکسیژن جهت کمک به تنفس شان وصل شده است.
یکی از کارکنان داروخانه بخش اورژانس اظهار داشت: حدودا همه این بیماران مبتلا به کووید-۱۹ هستند.
رسانه های داخلی اعلام نمودند که بیشتر بیماران بدحال را سالمندان خصوصا آنهایی که واکسن نزده یا بیماری زمینه ای دارند، می سازند. همینطور در حالیکه آمار رسمی تنها یک مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ را در هفت روز منتهی به دوشنبه نشان داده است اما کارشناسان بهداشت بین المللی پیشبینی می کنند که در سال آینده حداقل یک میلیون مرگ ناشی از کووید-۱۹ در چین رخ خواهد داد.
منبع:

1401/10/07
21:51:51
5.0 / 5
643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین