در گفت وگو با آزمایشگاه رادین مطرح شد؛

تشریح اقدامات کمیسیون بهداشت مجلس در رابطه با موج جدید کرونا توسط محسنی بندپی

تشریح اقدامات کمیسیون بهداشت مجلس در رابطه با موج جدید کرونا توسط محسنی بندپی

به گزارش آزمایشگاه رادین، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به تشریح اقدامات کمیسیون بهداشت مجلس در رابطه با موج جدید کرونا پرداخت و اظهار داشت: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تلاش مان بر اینست که وزارت بهداشت را موظف نماییم تا آمادگی کاملی داشته باشد؛ از واکسن تا داروهای مورد نیاز را تدارک ببیند و همینطور تخت های بستری تجهزات پزشکی مورد نیاز را تأمین کند؛ در عین حال هم قرار شد در کمیسیون با دستگاههای دیگر نظیر وزارت کشور، آموزش و پرورش و وزارت علوم و نیروی انتظامی و سایرین رایزنی شود تا آنها هم تدابیر لازم را اتخاذ کنند.محمدعلی محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا با تکیه بر این که تابحال هیچ مرجع و مرکزی رسمی در دنیا اعلام نکرده که کرونا کامل از بین رفته است، اظهار نمود: بعد از آغاز انتشار کرونا در دنیا، سویه های جدید این ویروس انتشار یافته است و شرایط بگونه ای رقم خورده که حرف و حدیث های زیادی مطرح و بی اثر بودن بعضی از داروهایی که در ابتدا مورد استفاده قرار می گرفت، ثابت شد و واکسن های گوناگونی تولید شدند که در مقابل سویه های جدید ایمن نبودند.

وی تصریح کرد: این که مغرور شویم به این که کرونا را ۱۰۰ درصد کنترل کردیم و جامعه ایمنی خواهیم و دیگر روئین تن خواهیم شد و به کرونا مبتلا نخواهیم شد، اشتباهی استراتژیک است و نباید این اتفاق بیفتد. مردم ما همیشه باید مراقب خود باشند و خود مراقبتی باید در دستور کار همه افراد جامعه باشد.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ضمن اشاره به شیوع سویه های جدید بیماری ویروس کرونا در چین و آمار بالای مبتلایان به ویروس در این کشور اظهار داشت: این روزها مشاهده می نماییم که چین به شکل جدی درحال دست و پنجه نرم کردن با سویه های جدید کروناست و فکر می کنم شاید بر مبنای گزارشات واصله تا یک ماه آتی اوضاع خیلی خوبی در این کشور حاکم نباشد؛ با عنایت به این که کرونا ویروسی پاندمیک است، امکان دارد به کشورهای دیگر هم سرایت کند و در این صورت اساسا ایران هم ایمن نخواهد بود.
در این زمینه بیشتر بخوانید: فوتی های کرونا در جهان مجدد ۴رقمی شد هشدار شهریاری نسبت به شیوع مجدد کرونا
محسنی بندپی تصریح کرد: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تلاش مان بر اینست که وزارت بهداشت را موظف نماییم تا آمادگی کاملی داشته باشد؛ از واکسن تا داروهای مورد نیاز را تدارک ببیند و همینطور تخت های بستری تجهزات پزشکی مورد نیاز را تأمین کند؛ در عین حال هم قرار شد در کمیسیون با دستگاههای دیگر نظیر وزارت کشور، آموزش و پرورش و وزارت علوم و نیروی انتظامی و سایرین رایزنی شود تا آنها هم تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا احتمال آغاز مرحله ای جدید از واکسیناسیون سراسری برای مقابله با کرونا وجود دارد؟ اظهار داشت: به نظر می آید با اتفاقی که در چین افتاده، این واکسیناسیون خیلی دور از انتظار نباشد.

این نماینده مجلس در انتها در پاسخ به این پرسش که آیا در کشور نیازی به واردات واکسن کرونا وجود دارد؟ اظهار نمود: با عنایت به تولید کنندگانی که در داخل داریم، بعید می دانم نیازی به واردات واکسن داشته باشیم مگر این که تعداد افراد مبتدا در واحد زمان زیاد باشد و مجبور شویم در یک مقطع زمانی واردات انجام دهیم.
1401/10/08
14:29:43
5.0 / 5
519
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین