رئیس بخش عفونی دانشگاه علوم پزشكی مازندران:

شیوع موج هشتم کرونا در مازندران محتمل است

شیوع موج هشتم کرونا در مازندران محتمل است

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، مازندران رییس بخش عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به این که امیدواریم که موج هشتم کرونا در مازندران شیوع پیدا نکند، اظهار داشت: اما باتوجه به احتمالات از اواسط تا اواخر بهمن ماه باید به فکر باشیم و شیوع ویروس کرونا محتمل است.فرهنگ بابا محمودی در گفت و گو با ایسنا در پاسخ به این که آیا موج هشتم کرونا در ایران و بدنبال آن در مازندران محتمل است یا خیر، اظهار نمود است: ایجاد موج هشتم کرونا در تمام دنیا محتمل است و ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست هرچند امیدواریم که این اتفاق رخ ندهد.

وی اظهار داشت: با توجه به این که در سال ۲۰۱۹ میلادی و ۱۳۹۸ در کشور ما این ویروس شیوع پیدا کرد و این پاندمی از چین تمام دنیا را در بر گرفت، حالا نیز در ژاپن، کره و چین ایجاد گرفتاری کرده ما نیز نباید بی تفاوت باشیم.

رییس بخش عفونی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، اضافه کرد: مردم باید به شدت دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمایند تا این بیماری مجدداً برای جامعه ما ایجاد فاجعه نکند.

بابامحمودی در سفارش ای افزود: در این جهت همه باید واکسن ها را تزریق کنند، زدن ماسک را جدی بگیرند و از تجمع در کنار همدیگر اجتناب کنند.

وی اظهار داشت: وقتی ژاپن با تمام توان و قدرتی که در آسیا دارد ۴۵۰ هزار نفر کشته داده است پس این خطر از ما دور نیست و رسانه ها در آگاهی سازی مردم باید بیش از پیش تلاش کنند.

متخصص بیماریهای عفونی با تأکید بر زدن ماسک، اظهار داشت: مردم در حالت بی خیالی و بی تفاوتی نباشند و مسئله ماسک می تواند تا حد زیادی جلوی آنفولانزا کرونا و سرماخوردگی را بگیرد.

بابامحمودی با اشاره به این که امیدواریم که موج هشتم در مازندران شیوع پیدا نکند، اشاره کرد: اما باتوجه به احتمالات از اواسط تا اواخر بهمن ماه باید به فکر باشیم و شیوع محتمل است.

وی در سفارش ای اظهار داشت: اساسا اگر مردم رعایت نمایند و واکسینه شوند، کشور درگیری کمتری خواهد داشت.

منبع:

1401/10/09
11:27:32
5.0 / 5
628
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین