زنگ خطر شیوع زیرسویه امیکرون در انگلیس

زنگ خطر شیوع زیرسویه امیکرون در انگلیس

آزمایشگاه رادین: داده های نظارتی در انگلیس نشان میدهد که زیرسویه جدید امیکرون موسوم به XBB.1.5 بسیار مسری بوده و هم اکنون از هر 25 فرد مبتلا به کووید19 در این کشور یک نفر به این زیرسویه مبتلا می شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، این زیرسویه جدید امیکرون در آمریکا نیز سبب افزایش مبتلایان به کووید۱۹ و بستری شدن بیماران کرونائی در بیمارستان های این کشور شده است. هم اکنون نیز از هر ۱۰ فرد مبتلا به کووید۱۹ در این آمریکا، چهار نفر به این زیرسویه مبتلا می شوند.
XBB خود یک سویه نوترکیب از دو زیرسویه مجزاری BA.۲ امیکرون است. با اینحال دانشمندان معتقدند که زیرسویه دیگری از آن موسوم به XBB.۱.۵، سرعت انتقال بالاتری دارد.
نتایج مطالعات انجام شده در مورد زیرسویه XBB نشان میدهد که اینگونه بسیار مسری بوده و می تواند از مصونیت ناشی از واکسن کرونا یا ابتلای قبلی به بیماری، بگریزد.
در همین حال کارشناسان اعلام نموده اند که این زیر سویه یک "زنگ بیدارباش" درباره ی موج احتمالی شیوع ویروس کرونا در انگلیس است برای اینکه هم اکنون آنفلوآنزا نیز افراد زیادی را مبتلا می کند و این افزایش همزمان تعداد مبتلایان بیماریهای تنفسی، خدمات بهداشتی در این کشور را تحت تاثیر قرار داده است.
با این وجود، تا حالا هیچ نشانه ای وجود ندارد که این زیرسویه بیماری زایی بیشتری نسبت به دیگر گونه های کووید۱۹ داشته باشد.
به گزارش روزنامه ایندیپندنت، آمارها در انگلیس نشان می دهند که در هفته منتهی به ۱۷ دسامبر چهار درصد از مبتلایان به کووید۱۹ در این کشور به زیرسویه XBB.۱.۵ مبتلا بوده اند.1401/10/13
15:13:43
5.0 / 5
605
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین