رئیس دانشگاه علوم پزشكی یاسوج مطرح كرد

زمین گیر شدن ۳۰ آمبولانس علوم پزشکی یاسوج

زمین گیر شدن ۳۰ آمبولانس علوم پزشکی یاسوج

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، کهگیلویه و بویراحمد رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار داشت: لازم است سری به محوطه نقلیه دانشگاه علوم پزشکی بزنید، متوجه خواهید شد که قریب به 30 دستگاه آمبولانس زمین گیر شده و تعمیر آنها هم هزینه زیادی دربر خواهد داشت.


محمد غلام نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: در مسافرت رییس اورژانس کشور به استان او را به دیدن این حجم بزرگ آمبولانس در محوطه نقلیه دانشگاه بردم و از ایشان خواستم که این مطالبه فراموش شده و عمومی را جدی و از منابع وزارتی مساعدت نمایند که قول مساعدت در تعمیر و تجهیز آمبولانس ها دادند و عنوان نمود که در یکی دوسال اخیر وزارت بهداشت هیچ آمبولانسی خریداری نکرده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: ناوگان اورژانس این دانشگاه در وضعیت بسیار نامطلوبی قرار دارد و در شهرستان های استان بیشتر آمبولانس ها توان اعزام بیمار به استانهای همجوار را ندارند و برخی تنها در حد جابجایی شهری استفاده می شوند.
غلام نژاد خاطرنشان کرد: با وجود سطح بالای اعزام روزانه بیماران استان کهگیلویه و بویراحمد، کمبود تجهیزات پزشکی و نداشتن ناوگان مجهز اعزام، همه و به خصوص سازمان های مردم نهاد، رسانه ها و خیرین را جهت کمک به بخش سلامت دعوت می نماییم.
وی از رسانه ها تقاضا کرد؛ نیازهای مردم استان کهگیلویه و بویراحمد را در بخش سلامت منعکس کنند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: خیلی از امور مانند راه اندازی رادیو تراپی، پزشکی هسته ای و تعمیر، تجهیز و خرید ناوگان اورژانس، پروژه های عمرانی تعطیل و یا نیمه تعطیل، راه اندازی بخش های فوق تخصصی و… در ضمن سالیان از رسالت های مغفول دانشگاه متولی سلامت مردم بوده و دانشگاه علوم پزشکی بیشتر درگیر حاشیه های بکارگیری نیروی انسانی غیرتخصصی و شبیه بنگاه کاریابی شد و اصلاح این روند نیازمند گذشت زمان است.
غلام نژاد اظهار داشت: بزرگترین لطمه ورود نیروهای غیرتخصصی در بخش بهداشت و درمان، بعنوان مثال از کار افتادن سیستم های سرمایشی و گرمایشی بیمارستان ها پس از دو سه سال از افتتاح است، چیزی که حالا لطمه های مالی فراوانی داشته و این تنها یک نمونه است.
وی تصریح کرد: استان چهارمحال و بختیاری در مجاورت ما، دو دستگاه رادیوتراپی دارد و یا شهر کوچکی مانند دزفول رادیو تراپی دارد اما یک استان، چنین دستگاهی را برای پیشگیری از آواره شدن بیماران در استانهای مجاور ندارد!
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، بدهی تنها یک بیمارستان در استان کهگیلویه و بویراحمد را بالای ۸۰میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: تمامی بیمارستان های این استان به همین نسبت بدهکارند و از همه به خصوص مسئولین تقاضای همکاری با دانشگاه را دارم.
غلام نژاد رسالت دانشگاه علوم پزشکی را تامین سلامت مردم دانست و اضافه کرد: از همه سیاسیون، نهادها و مسئولین برای بازسازی و احیای این مهم استمداد می طلبم.
وی بیان نمود: با پیگیری مجدانه و رایزنی با وزارت بهداشت، دو دستگاه آمبولانس جدید برای شهرستان های گچساران و بهمئی به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل گردید که می تواند بخشی از مشکلات سیستم اورژانس بیمارستان ها را رفع کند.
منبع:

1401/10/16
13:03:02
5.0 / 5
823
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین