چرا مجوز استخدام پرستاران خانه نشین شده کرونا صادر نمی شود؟

چرا مجوز استخدام پرستاران خانه نشین شده کرونا صادر نمی شود؟

به گزارش آزمایشگاه رادین، رئیس شورایعالی نظام پرستاری اظهار داشت: مسئولینی که باید پاسخگوی استخدام پرستاران باشند مشخص کنند که میزان استاندارد مورد قبول آنها چه قدر است و بر چه اساسی مجوز استخدام پرستاران را صادر نمی کنند؟


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، شمس الدین شمسی ضمن اشاره به این که خیلی از نیروهای پرستاری طرحی فعال در دوران کرونا خانه نشین شده اند، اظهار نمود: نیروهای طرحی که در دوران کرونا ایثار کردند و در وضعیت بحرانی کشور حاضر شدند که در بیمارستان های آلوده به کرونا حضور یابند، باید به کار بازگردانده شوند. اگر مسؤلان به قول خود در رابطه با استخدام پرستاران عمل نکنند؛ کشور در بحران ها و بزنگاه ها گرفتار مشکل خواهد شد.
وی ادامه داد: تعداد زیادی از پرستاران طرحی در روزهای کرونا به این بیماری و عوارض ناشی از آن گرفتار شدند و برخی پرستاران هم به شهادت رسیدند که نشان دهنده ایثار و فداکاری پرستاران است و اهمیت استخدام آنها و ضرورت عمل مسئولین به وعده هایشان را روشن می سازد.
شمس افزود: پرستارانی که حاضر شدند از جان و سلامتی خود بگذرند و در بحران کرونا به داد کشور و بیماران برسند، باید مورد توجه قرار گیرند و استخدام شوند اما هنوز معلوم نیست که وضعیت استخدامی آنها چگونه خواهد شد.
رئیس شورایعالی نظام پرستاری در پاسخ به سؤالی در خصوص این که «کشور با چه میزان کمبود در تعداد نیروهای پرستاری مواجه است؟» بیان نمود: اگر حتی حداقل استاندارد نیروی انسانی را به میزان حداقل دو پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی هم در نظر بگیریم؛ در این صورت، بیشتر از 100 هزار پرستار در کشور کم داریم. تعداد نیروهای پرستاری در بیمارستان ها خیلی کم است و این درحالی است که بیماران بستری شده احتیاج به مراقبت دارند و نبود پرستاران سبب کاهش کیفیت عرضه خدمات به بیماران شده و صدمه به سلامت آنان می رساند.
شمسی ضمن گلایه از مسئولین سازمان امور اداری و استخدامی بابت عدم صدور مجوز جذب پرستاران اظهار داشت: این سؤال مطرح است که آیا مسئولین سازمان امور اداری و استخدامی مخالف سلامت مردم هستند که مجوز استخدام برای پرستاران صادر نمی کنند؟ باید کنترل شود که بیشتر مجوزهای استخدامی صادر شده برای وزارت بهداشت، صرف به کارگیری نیروهای پرستاری شود.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، وی با بیان اینکه حداقل نیاز بیمارستان های ما به نیروهای گروه پرستاری 100 هزار نفر است تا نیاز حداقلی بیمارستان ها جبران شود؛ بیان نمود: مسئولینی که باید پاسخگوی استخدام پرستاران باشند مشخص کنند که میزان استاندارد مورد قبول آنها چه قدر است و هم اکنون در چه وضعیتی از بابت نیروی انسانی پرستاری قرار داریم؟ و بر چه اساسی مجوز استخدام پرستاران را صادر نمی کنند؟
منبع:

1401/10/18
14:07:32
5.0 / 5
597
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین