دبیركل مجمع خیران سلامت كشور خبر داد

کمک 12 هزار میلیارد تومانی مجمع خیرین سلامت به حوزه بهداشت و درمان کشور

کمک 12 هزار میلیارد تومانی مجمع خیرین سلامت به حوزه بهداشت و درمان کشور

به گزارش آزمایشگاه رادین، هرمزگان دبیرکل مجمع خیران سلامت کشور اظهار داشت: تابحال نیکوکاران عضو مجمع خیران سلامت در سرتاسر کشور ۱۲ هزار میلیارد تومان به حوزه بهداشت و درمان کمک کرده اند.


حسینعلی شهریاری بامداد امروز (۲۲ دی ماه) در حاشیه سفر به بندرعباس، اضافه کرد: مجمع خیران سلامت کشور در سال ۱۳۸۸ به دنبال سفارش رهبر انقلاب جهت استفاده از ظرفیت خیران در حوزه سلامت افتتاح شد.
وی با اشاره به اینکه در هرمزگان هم این مجمع از سال ۱۳۸۹ به راه افتاده است و تابحال خیران حوزه سلامت هرمزگان ۴۴۰ میلیارد تومان در حوزه سلامت هزینه کرده اند، خاطرنشان کرد: در هیچ کشوری دولت به تنهایی از عهده تأمین هزینه های حوزه سلامت بر نمی آید و باید از ظرفیت خیران و اقشار مختلف مردم استفاده گردد.
دبیرکل مجمع خیران سلامت کشور ضمن اشاره به این که تلاش می شود در مجمع خیران سلامت از ظرفیت بانوان و جوانان استفاده شود، اظهار نمود: در دیدارهای مختلفی که با مراجع دینی داشتیم همچون مرحوم آیت الله علوی گرگانی همواره تاکید داشتند که بهترین خیریه ها در حوزه سلامت است.
شهریاری بیان نمود: مجمع خیران مقرر است نیازهای دانشگاه های علوم پزشکی را رفع کند تا از موازی کاری در حوزه سلامت جلوگیری شود.
وی تصریح کرد: تلاش می شود با برنامه ریزی و هماهنگی مناسب بگونه ای برنامه ریزی شود که طرح هایی که با کمک خیران حوزه سلامت اجرا می شود سریعا مورد استفاده قرار گیرد و طرح های خیریه بدون استفاده از خیران حوزه سلامت نداشته باشیم.
دبیرکل مجمع خیرین سلامت کشور اظهار داشت: در دیداری که با استاندار هرمزگان داشتیم توافق کردیم طرح های نیمه تمام خیران سلامت که به علت افزایش هزینه ها راکد مانده با تأمین اعتبار دولتی تکمیل شود، که مقرر شد این مورد در نامه ای به رئیس جمهور پیگیری شود.
وی خاطرنشان کرد: صدا وسیما کمک بسیار خوبی در گسترش فرهنگ نیکوکاری و پوشش برنامه های حوزه سلامت به مجمع خیران سلامت دارد به صورتی که اگر محاسبه نماییم شاید حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان انواع تیزرها و برنامه های مختلف رسانه ای را مجانی پخش کرده است.
شهریاری تصریح کرد: این یک مسئولیت اجتماعی و نه سیاسی است و همه با هر توان مالی و می توانند در این عرصه فعالیت کنند که تابحال ۱۵۰ هزار نفر در این مجمع عضو شده اند.
دبیرکل مجمع خیران سلامت کشور افزود: از صنایع و بنگاه های اقتصادی بخصوص در هرمزگان انتظار داریم که بیشتر از این به حوزه سلامت کمک کنند، البته پالایشگاه ستاره خلیج فارس حالا درحال ساخت بیمارستان در استان است، اما باز هم این کمک ها باید افزایش یابد، چونکه این یک اجبار قانونی می باشد که صنایع صدمه زا باید هزینه درمان را تأمین کنند.
منبع:

1401/10/22
14:29:41
5.0 / 5
682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین