معاون پرستاری وزارت بهداشت خبر داد

پذیرش 17 پرستار ایرانی در دوره فلوشیپ سازمان بهداشت جهانی

پذیرش 17 پرستار ایرانی در دوره فلوشیپ سازمان بهداشت جهانی

به گزارش آزمایشگاه رادین، معاون پرستاری وزارت بهداشت از پدیرفته شدن ۱۷ نفر از معرفی شدگان معاونت پرستاری برای شرکت در دوره فلوشیپی مراقبت تسکینی، سازمان جهانی بهداشت خبرداد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر عباس عبادی با بیان این خبر، اظهار داشت: در این دوره شش ماهه مجازی که با همت سازمان بهداشت جهانی و برخی از انجمن های بین المللی مراقبت تسکینی برگزار می شود، ۵۰ نفر از پرستاران و پزشکان کشورهای مختلف شرکت دارند که حدود یک سوم آنها را همکاران کشورمان می سازند.
وی ادامه داد: این افراد که از مراکز پایلوت معاونت پرستاری جهت تاسیس کلینیک سرپایی مراقبت تسکینی و سایر عرصه های مرتبط از شهرهای مختلف نظیر مشهد، شیراز و اراک انتخاب و معرفی شده بودند، بعنوان پذیرفته شدگان نهایی اعلام شده اند.
دکتر عبادی اظهار داشت: دوره فلوشیپ مذکور از ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲ آغاز و تا ۲۵ جولای ۲۰۲۳ ادامه دارد که کلیه شرکت کننددگان با رایزنی معاونت پرستاری از پرداخت شهریه معاف شده اند.
دکتر عبادی با تکیه بر اهمیت توانمند سازی نیروی انسانی شاغل در مراکز پایلوت، اضافه کرد: برنامه های معاونت پرستاری از سال ۱۳۹۷ تاکنون، شامل برگزاری دوره های حضوری مراقبت تسکینی در دو بخش مبانی و دوره های پیشرفته، سلسله وبینارهای تخصصی، اعزام به مراکز خارج از کشور و دوره های فلوشیپی بوده است تا دانش آموختگان دوره های مذکور در چارچوب برنامه های TTT به آموزش آبشاری سایر گروه ها مبادرت ورزند.
وی اظهار داشت: هم اکنون بیشتر از ۱۵ وبینار و سه کنگره در حوزه مراقبت تسکینی با مشارکت این معاونت برگزار شده و از بهمن ماه جاری، دوره های حضوری ۳ تا ۵ روزه در مراکز پایلوت برگزار می شود.
قابل ذکر است هفت نفر از معرفی شدگان معاونت پرستاری در دوره قبلی این برنامه فلوشیپ موفق به دریافت گواهی مربوطه شدند که هم اکنون بعنوان مدرسین کشوری دوره های مراقبت تسکینی درحال توانمندسازی پرستاران و پزشکان هستند.
منبع:

1401/10/24
15:14:42
5.0 / 5
567
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین