معجزه پیاده روی در کاهش عوارض نشستن طولانی مدت

معجزه پیاده روی در کاهش عوارض نشستن طولانی مدت

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، خراسان رضوی نشستن به مدت طولانی با افزایش موارد نگران کننده ای از شرایط نامطلوب سلامتی مانند سلامت ضعیف قلب، دیابت، افزایش وزن، زوال عقل و سرطان های مختلف مرتبط می باشد. حتی اگر به صورت منظم ورزش کنید، نشستن طولانی مدت و سایر رفتارهای بی تحرکی می تواند سلامت شما را تضعیف کند.به نقل از ارث، هنوز مشخص نیست برای جلوگیری از خطرات جدی سلامتی باید چه اندازه تحرک داشت و چه اندازه کمتر نشست.

اکنون فیزیولوژیست های ورزشی در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا یک راهکار بالقوه را شناسایی کرده اند. کارشناسان گزارش کردند که تنها پنج دقیقه پیاده روی در هر نیم ساعت نشستن می تواند تعدادی از مضرترین اثرات نشستن طولانی مدت را جبران کند.

این بررسی نخستین مطالعه ای است که بیش از ۲ یا سه فعالیت مهم برای کاهش نشستن طولانی مدت را مورد بررسی قرار می دهد. پژوهشگران پنج سناریوی مختلف همچون یک دقیقه پیاده روی پس از هر ۳۰ دقیقه نشستن، یک دقیقه پس از ۶۰ دقیقه، پنج دقیقه پس از ۳۰ دقیقه، پنج دقیقه پس از ۶۰ دقیقه و عدم پیاده روی را آزمایش کردند.

در نهایت این مطالعه نشان داد موثرترین راهکار پنج دقیقه پیاده روی به ازای هر ۳۰ دقیقه نشستن است.

محققان خاطرنشان کردند: این تنها حرکتی بود که بطور قابل توجهی قند و فشار خون را کم کرد.

برای مثال پنج دقیقه پیاده روی به ازای هر ۳۰ دقیقه نشستن به تنظیم واکنش شرکت کنندگان به وعده های غذایی بزرگ کمک می نماید و افزایش قند خون را تا ۵۸ درصد در مقایسه با نشستن طولانی مدت می کاهد.

هر مقدار پیاده روی در مقایسه با نشستن در تمام روز و بدون حرکت، با فشار خون پایین تر و پیاده روی و همین طور بهبود قابل توجه خلق و خوی و خستگی کمتر همراه بود.

آنچه که حالا می دانیم این است که برای سلامتی مطلوب علاوه بر ورزش روزانه، باید بطور منظم در محل کار حرکت کرد.

اگرچه ممکنست غیر عملی به نظر برسد اما یافته های دانشمندان نشان میدهد حتی مقدار اندکی پیاده روی در طول روز کاری می تواند بطور قابل توجهی خطر مبتلاشدن به بیماریهای قلبی و سایر بیماریهای مزمن را کم کند.

نتایج این تحقیق در مجله Medicine & Science in Sports & Exercise انتشار یافته است.

منبع:

1401/10/25
14:58:17
5.0 / 5
581
تگهای خبر: Sports , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین