شیوع حوادث و خطای پزشکی در بیمارستان های آمریکا

شیوع حوادث و خطای پزشکی در بیمارستان های آمریکا

آزمایشگاه رادین: داده های یک مطالعه جدید که در مجله پزشکی ˮنیوانگلندˮ انتشار یافته است، نشان میدهد که نزدیک به یک چهارم بیمارانی که در بیمارستان های آمریکا بستری می شوند در طول دوره درمانِ خود دستکم یک عارضه جانبی یا حادثه جدی را تجربه می کنند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، هرچند بیشتر این صدمات اجتناب ناپذیر هستند و از عوارض معمولِ داروها یا خطرات جراحی ها ناشی می شوند اما یکی از نویسندگان این مطالعه که متخصص بیمارستانی در بوستون آمریکا است، در این زمینه می گوید: این اعداد ناامیدکننده هستند و نشان می دهند که ما هنوز کارهای زیادی باید انجام دهیم تا بتوانیم از وقوع چنین پیامدها و صدمات جدی به بیماران جلوگیری نماییم.
این تیم مطالعاتی از داده های سوابق پزشکی بیش از ۲۸۰۰ بیمار استفاده کردند که در ۱۱ بیمارستان منطقه بوستون بستری شده بودند.
داده ها نشان داد که ۶۶۳ نفر از این بیماران حداقل یک مورد حادثه لطمه رسان را تجربه کردند که بر سلامت آنها تأثیر منفی گذاشته است.
کارشناسان اعلام نمودند که ۲۲۲ مورد از این حوادث ناشی از یک خطای پزشکی بوده است. در مجموع، ۲۹ نفر (یک درصد) از همه افراد بستری شده بطور جدی بر اثر چنین حوادثی لطمه دیده اند.
همچنین نزدیک به ۴۰ درصد از لطمه های فوق به سبب عوارض داروها بوده در صورتیکه ۳۰ درصد دیگر ناشی از جراحی و... بوده است.
همچنین ۱۵ درصد موارد نیز در رابطه با حوادث مربوط به کوتاهی در مراقبت از بیمار همچون سقوط یا زمین خوردن و یا زخم بستر بودند.
به گفته کارشناسان، حدود ۱۲ درصد دیگر از این لطمه ها نیز ناشی از عفونت های بیمارستانی بودند هرچند گفته شده که این عامل نسبت به چند دهه گذشته، رو به بهبود است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، نویسندگان این مطالعه تاکید کرده اند که لطمه دیدگی در طول دوره بستری در بیمارستان، همچنان یک معضل جدی برای بیماران در آمریکا شمرده می شود.1401/10/26
11:15:52
5.0 / 5
525
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین