خسارت نسبی به مراکز درمانی خوی درپی زلزله

خسارت نسبی به مراکز درمانی خوی درپی زلزله

آزمایشگاه رادین: در سفری دو روزه، تیم واکنش سریع معاونت درمان وزارت بهداشت از مراکز درمانی خوی بازدید کرده و ضمن ارزیابی میزان خسارات وارده به مراکز درمانی به ارزیابی روند ارائه خدمات به بیماران پرداختند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر فرزاد رحمانی - رئیس اداره اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت - اظهار داشت: متاسفانه در اثر شدت زلزله اخیر به برخی از مراکز درمانی خسارات نسبی وارد شده است.
وی ادامه داد: برخی از بخش های بستری بیمارستان آیت الله خویی و قمر بنی هاشم از چرخه ارائه خدمات خارج شده اند و هم اکنون امکان بستری در آن مراکز وجود ندارد البته ساختمان جدید اورژانس قمر بنی هاشم فعال و درحال ارائه خدمت به هموطنان شهرستان خوی است.
رئیس تیم واکنش سریع وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: بیمارستان امام خمینی (ره) گرفتار لطمه جزیی شده است و امکان بستری در برخی از بخش های این مرکز وجود دارد.
وی افزود: در بیمارستان تک تخصصی آیت الله مدنی باتوجه به لطمه کم، سفارش به جابجایی تخت ها بر طبق پروسه مدیریت تخت شد تا امکان بستری سایر بیماران در آن مرکز فراهم گردد و میزان اعزام کم شود.
رحمانی اضافه کرد: بمحض وقوع زلزله در محل EOC وزارت حاضر و هماهنگی های لازم با مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و ارومیه برای افزایش ظرفیت و پذیرش مصدومین انجام گرفت همین طور طی مکاتبه معاونت درمان وزارت بهداشت، مراکز درمانی استانهای مجاور همچون استان آذربایجان شرقی، ارومیه، کردستان و زنجان برای پذیرش بیماران طی روزهای بعدی به حالت آماده باش درآمده و اعزام بیماران نیازمند بستری به این استانها در حال انجام می باشد.
وی افزود: در جلسه با مسئولان دانشگاه مشکلات و کمبودهای تمام مراکز درمانی احصا و جهت رفع آن تلاش می شود همین طور رصد شرایط خدمت رسانی درمانی به مراجعان بیمارستان های این شهرستان بصورت شبانه روزی صورت می گیرد.
بنابراعلام وبدا، در این سفر دکتر فرزاد رحمانی - رئیس اداره اورژانس بیمارستانی وزارت بهداشت - و دکتر احسان دبیری - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو تیم واکنش سریع معاونت درمان - به همراه تعدادی از مسئولین دانشگاهی از بیمارستان های قمر بنی هاشم (ع)، آیت الله خویی، امام خمینی (ره) و آیت الله مدنی بازدید کردند.
منبع:

1401/11/14
16:27:51
5.0 / 5
598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین