معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:

هلال احمر ایران ۱۵ تن مواد غذایی به صلیب سرخ لبنان تحویل داد

هلال احمر ایران ۱۵ تن مواد غذایی به صلیب سرخ لبنان تحویل داد

آزمایشگاه رادین: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از تحویل اولین محموله كمك های بشردوستانه هلال احمر جمهوری اسلامی ایران شامل 15 تُن موادغذایی برای توزیع در بین لطمه دیدگان و متاثرین از حادثه انفجار اخیر بندر بیروت به صلیب سرخ لبنان آگاهی داد.


محمدباقر محمدی که به لبنان اعزام شده است روز شنبه در گفت وگوی تلفنی با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: این ۱۵ تنُ مواد غذایی شامل ۲ نوع بسته غذایی ۷۲ ساعته و یکماهه شرایط اضطراری عمومی و پیچیده بود که به صلیب سرخ لبنان تحویل داده شد.
وی افزود: بسته های غذایی ۷۲ ساعته هلال احمر در داخل بسته ای قرار دارد که وزن آن هفت کیلوگرم است و شامل وسایل اولیه غذایی همچون یک بسته خرما خشک ۷۰۰ گرمی، چهار قوطی کنسرو لوبیا ۴۲۰ گرمی، چهار قوطی کنسرو تن ماهی ۱۸۰ گرمی، ۲ کنسرو برنج آماده ۳۰۰ گرمی به همراه قاشق، چنگال و لیوان یکبار مصرف است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: همین طور بسته های غذایی یکماهه شامل یک کیسه ۱۰ کیلویی برنج، هشت عدد کنسرو لوبیا (۴۲۰ گرمی)، ۱۲ عدد تُن ماهی (۱۸۰ گرمی)، سه بسته عدس (۹۰۰ گرمی)، سه بسته لوبیا چیتی (۹۰۰ گرمی)، سه بسته قند شکسته شده (۷۰۰ گرمی)، سه بطری روغن مایع خوراکی (۸۱۰ گرمی)، سه بسته شکر (۹۰۰ گرمی)، یک بسته چای (۵۰۰ گرمی) و یک بسته نمک تصفیه شده خوراکی (۲۰۰ گرمی) است که در یک کارتن آرم دار استاندارد با نشان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران تحویل صلیب سرخ لبنان شده که برای مصرف یک ماه یک خانوار پنج نفره کافی است.

در شرایط اضطراری و به هنگام وقوع حوادث و سوانح، دو راهکار اصلی «توزیع عمومی غذا» و «توزیع بسته های غذایی آماده» برای مدیریت وضعیت تغذیه ای افراد در ساعات اولیه حوادث در دستورکار نیروهای امدادرسان قرار دارد.
روز گذشته (جمعه ۱۷ مرداد ۹۹) نیز گروه تخصصی ارزیاب عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران بعد از بررسی لازم، ضروری ترین نیازهای مردم لبنان پس از انفجار سهمگین بندر بیروت را برای ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به این کشور اعلام نمود که بر طبق ارزیابی انجام شده، الان ضروری ترین نیازهای مردم لطمه دیده و متاثر از انفجار اخیر بیروت در این شهر حادثه دیده ارسال داروهای بیماران سرطانی، کیت های تشخیصی و داروهای درمان کرونا است.
همچنین وسایل یک بار مصرف پزشکی همچون ماسک، مواد بهداشتی مانند الکل و ضدعفونی کننده ها، اقلام بهداشتی مصرفی، وسایل و تجهیزات انجام عمل های جراحی کوچک، دستگاه های سترون کردن وسایل جراحی (اتوکلاو) و کیف های کمک های اولیه از دیگر نیازهای ضروری مردم حادثه دیده شهر بیروت است.
بسته های غذایی آماده برای شرایط اضطراری عمومی و پیچیده برای توزیع در بین حادثه دیدگان و متاثرین از انفجار اخیر از دیگر نیازهای شهر بیروت است.

نخستین محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران حاوی ۹۵ تن مواد غذایی و دارویی به همراه یک بیمارستان صحرایی آماده، شامگاه چهارشنبه (۱۵ مرداد ۹۹) برای خدمات رسانی به مجروحان و حادثه دیدگان از انفجار هولناک بندر بیروت به لبنان ارسال شد.
ایران اولین کشوری است که هلال احمر آن بعد از اعلام آمادگی برای ارسال کمک های فوری دارویی و غذایی، تیم پزشکی و درمانی برای کمک به مجروحان، یک تیم ۳۷ نفره پزشکی هلال احمر شامل متخصصین عمومی، ارتوپد، بیهوشی و اتاق عمل، اطفال، مغز و اعصاب، متخصص پرستاری، کارشناس اتاق عمل و کارشناس بیمارستان صحرایی به لبنان اعزام کرده است.
جمعیت هلال احمر در اولین مرحله ارسال این محموله امدادی بشردوستانه، هزار و ۳۰۰ بسته غذایی ۷۲ ساعته، ۲۶۵ بسته غذایی یک ماهه، ۲ دستگاه موتور برق ۵۰kw و ۲۰۰ عدد کیسه حمل جسد به وزن تقریبی ۱۳ تن به لبنان ارسال کرده است.
محموله کمک های بشردوستانه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به دنبال درخواست «جرج کتانه» رئیس صلیب سرخ لبنان در خصوص نیاز به کمک های انسان دوستانه دولت و هلال احمر ایران برای ارائه خدمات به لطمه دیدگان و مجروحان حادثه انفجار بندر بیروت به لبنان ارسال شده است.
عصر سه شنبه گذشته به دنبال وقوع آتش سوزی گسترده در یکی از انبارهای مواد آتش زا واقع در بندر بیروت، انفجار مهیبی در انبارهای مجاور آن که حاوی ۲ هزار و ۷۰۰ تن نیترات آمونیوم بود، رخ داد که بر اثر آن، تابحال ۱۵۴ نفر کشته و بیش از پنج هزار نفر زخمی شدند.
کشورهای مختلف جهان روز چهارشنبه با ارسال پیام هایی، با مردم و دولت لبنان ابراز همدردی و آمادگی خودرا برای کمک به این کشور اعلام نمودند.
تاکنون از ایران سه فروند هواپیمای حامل امکانات پزشکی و کمک های مورد نیاز مردم بیروت به همراه تیم پزشکی به لبنان فرستاده شده و اولین بیمارستان صحرایی توسط تیم پزشکی اعزامی ایران کار خودرا آغاز نموده است.


1399/05/19
23:48:35
5.0 / 5
1885
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین