نظام پرداخت پزشکان تأمین اجتماعی تغییر می کند

نظام پرداخت پزشکان تأمین اجتماعی تغییر می کند

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه پیشنهاد ما برای اصلاح نظام پرداخت پزشکان تأمین اجتماعی درحال ارسال به هیئت مدیره است تا بعد از تصویب در هیئت مدیره، مجوزهای لازم از جانب هیئت امنا صادر و به ما ابلاغ شود اظهار داشت:  پس از ابلاغ مصوبه پیشنهادی مذکور، نظام پرداخت جدید را خواهیم داشت.


مهدی ناقوسی در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی در خصوص راهکار تأمین اجتماعی برای مقابله با مهاجرت پزشکان از مراکز ملکی این سازمان به دلیل تفاوت پرداختی که با سایر مراکز درمانی دولتی و خصوصی دارند اظهار نمود: نظام پرداخت ما به پزشکان بر مبنای تعرفه دولتی است که ۹۰ درصدش را پرداخت می نماییم.
وی ادامه داد: دولت مصوبه شورایعالی بیمه را به ما ابلاغ می کند، ولی از آنجاکه فاصله بین تعرفه دولتی با سایر تعرفه ها زیاد بود، جلسات کارشناسی گوناگونی برگزار شد که حالا به جمع بندی رسیده و پیشنهاد ما درحال ارسال به هیئت مدیره است تا بعد از تصویب در هیئت مدیره، مجوزهای لازم از جانب هیئت امنا صادر و به ما ابلاغ شود.
مدیرکل درمان غیرمستقیم سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه بعد از ابلاغ مصوبه پیشنهادی مذکور، نظام پرداخت جدید را خواهیم داشت و خدمات همکاران پزشک ما جبران خواهد شد اظهار داشت: از این رهگذر، حفظ و نگه داشت پزشکان را خواهیم داشت.
ناقوسی در رابطه با میزان افزایش پرداختی ها اظهار نمود: فاصله میان پرداخت ها در مراکز درمانی تأمین اجتماعی و سایر مراکز درمانی کم می شود. پیشبینی ما اینست که تعرفه جدید یک تعرفه بینابینی میان تعرفه دولت و تعرفه نهادهای عمومی غیردولتی باشد که افزایش نسبتا خوبی دارد و امیدواریم بتوانیم پزشکان مان را راضی نگه داریم.
به نقل از ایشان، حالا امکان انجام اعمال جراحی از جانب پزشکان خارج از بیمارستان های ملکی در چارچوب پزشک میهمان هم وجود دارد.1401/11/29
12:48:58
5.0 / 5
471
تگهای خبر: بیمارستان , بیمه , پزشك , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین