آخرین وضعیت سلامتی وزیر ورزش

آخرین وضعیت سلامتی وزیر ورزش

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: وزیر بهداشت درباره ی آخرین وضعیت سلامتی وزیر ورزش توضیح داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه اولین نمایشگاه سلامت بنیان، با حضور در جمع خبرنگاران درباره ی آخرین وضعیت سلامت وزیر ورزش، اظهار داشت: در وهله اول از همکارانم در استان کرمان تشکر می کنم. سانحه بسیار شدید بود. برای اینکه فقط یک سقوط نبود، بلکه تکان های شدیدی هم وجود داشته که سبب شده بود افراد مرتبا به جهات مختلف پرتاب شوند. تقریباً از ۱۹ مصدومی که آنجا بود، اکثرا گرفتار شکستگی استخوان، ستون فقرات، جمجمه، ریه و... شده بودند. با اینحال خدا را شکر حریق انجام نشده بود.
وی ادامه داد: نحوه انتقال مصدومان، نشان دهنده توانمندی و علم همکاران اورژانس مان بود که به خوبی مصدومان را منتقل کردند. خیلی از عوارض در انتقال ایجاد می شود. یکی از بیماران ستون فقراتش کلا شکسته بود و با تکانی جزئی، نخاع می توانست قطع شود که با انتقال خوبی که در بافت انجام شد، این اتفاق رخ نداد. در بافت رسیدگی خوبی انجام شد و از آنجا بیماران به کرمان منتقل شدند. ۹ نفر از مصدومان در ICU بستری شدند و ۱۰ مصدوم در بخش. از ۹ بیمار ICI چهار نفر نسبتا بدحال تر بودند که شامل وزیر ورزش، مدیرکل ورزش استان کرمان، آذربایجان شرقی و تهران بودند.
عین اللهی افزود: جمعه به کرمان رفتم و مصدومان را از نزدیک ویزیت کردم. باتوجه به کمیسیون پزشکی که برگزار شد، وزیر ورزش و چند نفر از مصدومان به تهران منتقل شدند. در تهران تیم پزشکی فوق تخصصی تشکیل شد. خوشبختانه ضایعه سر وزیر ورزش خیلی جدی نبود و احتیاج به عمل جراحی نداشت. در کرمان دو چِس تیوپ در دو طرف ریه شان گذاشته شده بود و یک شکستگی جزئی هم در مهره دوم گردنی داشتند.
وزیر بهداشت اظهار داشت: با اقدامات درمانی که انجام شد، خوشبختانه روز گذشته لوله برداشته شد و وزیر ورزش هم چند قدمی راه رفتند. خوشبختانه وضعیتشان خیلی خوب است که از کادر پزشکی تشکر می نماییم.
عین اللهی در ادامه صحبت هایش با اشاره به برگزاری اولین نمایشگاه سلامت بنیان، اظهار داشت: در یک جهش علمی بسیار خوبی قرار گرفتیم. دستورالعمل های بسیار خوبی برای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در دولت تصویب گردید و تسهیلاتی برای این شرکتها در نظر گرفته شد.
وی با اعلان اینکه در وزارت بهداشت سیاست ما پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان است اظهار داشت: خوشبختانه پس از انقلاب موفقیت های خوبی در حوزه خودکفایی حوزه دارو به دست آوردیم بطوریکه امروز ۹۹ درصد از داروهای مورد نیاز کشور را در داخل تولید می نماییم و یک درصد وارداتی است که البته همین یک درصد، ۱۳ درصد از بودجه ما را صرف می کند که امیدواریم در آینده نزدیک این یک درصد را هم خودمان بتوانیم تولید نماییم.
عین اللهی افزود: با حمایت های وزارت بهداشت و سایر وزاتخانه ها و دستگاهها مانند بانک مرکزی و... امیدواریم بتوانیم شرکت های دانش بنیان را در دارو و تجهیزات یاری دهیم. در عین حال علاوه بر تولید محصولات دانش بنیان و پشتیبانی از تولید آنها، در حوزه تجاری سازی آنها نیز باید حرکت نماییم، در این صورت می توانیم صادرات هم انجام داده که موجب ارزآوری به داخل کشور می شود.
1401/12/08
15:42:51
5.0 / 5
600
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , جراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین