معاون درمان وزارت بهداشت اعلام كرد

گسترش برنامه پزشکی خانواده، مهم ترین برنامه وزارت بهداشت در ۱۴۰۲

گسترش برنامه پزشکی خانواده، مهم ترین برنامه وزارت بهداشت در ۱۴۰۲

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، معاون درمان وزارت بهداشت با اعلان اینکه مهم ترین برنامه وزارت بهداشت و دولت در سال آینده اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع است، اظهار داشت: نسخه 03 پزشکی خانواده به تدریج از حاشیه شهرها اجرا می گردد و سپس به داخل شهرها توسعه می یابد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر سعید کریمی در اجلاس معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: اصلی ترین برنامه معاونت درمان وزارت بهداشت هم اکنون اجرای نظام ارجاع در سطوح درمان است.
وی با بیان اینکه مهم ترین برنامه وزارت بهداشت و دولت در سال آینده اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع است، اشاره کرد: نظام ارجاع در سطوح درمان در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت از شروع دی ماه امسال اجرائی شده و اشکالاتش درحال برطرف شدن است و اقدامات لازم برای اجرای کشوری نظام ارجاع در بخش درمان در این اجلاس مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: ۳۰ درصد پذیرش مراکز درمانی به نظام ارجاع اختصاص می یابد و دستورالعمل آن نیز به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ گردیده است. ۷۰ درصد پذیرش ها نیز از بقیه مسیرها خواهد بود.
معاون درمان وزارت بهداشت اعلام نمود: برای تشویق مردم به اختیار کردن مسیر ارجاع، یکسری مشوق ها هم پیش بینی کرده ایم، برای اینکه هم اکنون الزامی جهت استفاده از این مسیر وجود ندارد.
کریمی تصریح کرد: در نسخه ۰۳ پزشکی خانواده که در حقیقت یک کتاب است، تمام ریزه کاری های اجرائی برنامه لحاظ شده است. این نسخه به تدریج از حاشیه شهرها اجرا می گردد و سپس به داخل شهرها توسعه پیدا می کند.
آماده باش نوروزی معاونت های درمان دانشگاه ها
معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به آماده باش نوروزی معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور، بیان کرد: هر ساله با شروع تعطیلات و سفرهای نوروزی، آمادگی های بهداشتی و درمانی خیلی اهمیت بیشتری پیدا می کند.
کریمی اضافه کرد: در آخرین اجلاس معاونان درمان در سال ۱۴۰۱، برنامه های آماده باش معاونت های درمان دانشگاه های علوم پزشکی برای ایام نوروز و تشدید نظارت ها بر موسسات درمانی مرور خواهد شد تا خدمت رسانی به هم میهنان عزیز در روزهای نوروز به بهترین نحو ممکن صورت گیرد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، آخرین اجلاس معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال ۱۴۰۱ طی روزهای ۲۰ و ۲۱ اسفندماه در هتل قلب بیمارستان شهید رجایی تهران برگزار می گردد.1401/12/21
10:35:11
5.0 / 5
450
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین