منشاء کووید احتمالا سگ راکون های بازار ووهان در چین بوده اند

منشاء کووید احتمالا سگ راکون های بازار ووهان در چین بوده اند

آزمایشگاه رادین: آزمایشگاه رادین: داده های جدیدی که قبل از این در دسترس نبودند، منشأ ویروس کرونا را به حیوانات ربط می دهند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از واشنگتن پست، گروهای از دانشمندان بین المللی داده های ژنتیکی از نمونه های جمع آوری شده در بازاری در چین و در نزدیکی منطقه ای که نخستین موارد کووید-۱۹ در انسان شناسایی شده بود را بررسی نموده و می گویند که شواهد نشان می دهند این همه گیری از حیوانات و به احتمال زیاد از «سگ راکون »ها منشاء گرفته نه از لابراتوار ها.
با اینحال کارشناسان دیگر هنوز تحلیل و بررسی این دانشمندان را تأیید نکرده اند و در نتیجه این نتایج فعلا در هیچ مجله تخصصی منتشر نشده است. کارشناسان می گویند این که چگونه ویروس کرونا برای نخستین بار به انسان منتقل شده و او را بیمار کرده است هنوز نامشخص است.
تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشست مطبوعاتی روز گذشته (جمعه) اظهار داشت: این داده ها پاسخ قطعی به اینکه همه گیری چگونه شروع شد ارائه نمی دهند، اما هر داده ای که ما را نزدیک تر به این پاسخ کند، مهم هستند.
گزارش ها حاکیست بعد از کشف نخستین موارد کووید-۱۹ در انسان در اواخر سال ۲۰۱۹، از سطوح یک بازار غذاهای دریایی در شهر ووهان چین، نمونه برداری شد.
بگفته دانشمندان، داده های مربوط به توالی یابی ژنتیکی نشان داده است که تعدادی از نمونه های برداشته شده از سطوح این بازار که برای وجود ویروس کرونا مثبت شده بودند، حاوی اطلاعات ژنتیکی از سگ راکون ها نیز بود که نشان میدهد این حیوانات احتمالاً به ویروس آلوده شده بودند.1402/01/01
02:23:12
5.0 / 5
577
تگهای خبر: بهداشت , ژنتیك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین