پزشکان کدام استان ها در نوروز بیشترین نسخه نویسی الکترونیک را داشتند؟

پزشکان کدام استان ها در نوروز بیشترین نسخه نویسی الکترونیک را داشتند؟

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، مدیرکل آمار و مهندسی اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اشاره به آمار نسخ الکترونیک تجویزی پزشکان در تعطیلات نوروز، اظهار داشت: در روزهای تعطیلات نوروز بیشترین نسخه تجویزی در استان خراسان رضوی با ۲۹۳ هزار نسخه ثبت شده و بعد از آن بیشترین میزان به ترتیب در ارتباط با استانهای فارس و اصفهان است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، امیرحسین حبیبیان در مورد میزان نسخه تجویزی الکترونیکی در بازه زمانی تعطیلات سال جدید اظهار داشت: در روزهای عادی غیر از تعطیلات، روزانه ۴۰۰ هزار نسخه الکترونیکی تجویز می شود، اما در روزهای تعطیلات نوروز این میزان به ۱۰۰ تا ۲۴۰ هزار نسخه الکترونیکی روزانه کاهش پیدا کرد.
مدیر کل آمار و مهندسی اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران اضافه کرد: از اول تا پنجم فروردین میزان نسخه الکترونیکی تجویزی از ۱۰۰ هزار تا ۲۴۶ هزار در روز پنجم رسیده است، ضمن این که نسخ تجویزی توسط کلیه پزشکان طرف قرارداد و غیر طرف قرارداد عمومی و متخصص بوده است؛ همینطور در روز چهاردهم میزان نسخ به حالت عادی یعنی ۴۰۰ هزار بازگشته است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، وی خاطرنشان کرد: این میزان نسخ تجویزی برای بیماران سرپایی است.
حبیبیان تصریح کرد: در روزهای تعطیلات نوروز بیشترین نسخه تجویزی در استان خراسان رضوی با ۲۹۳ هزار نسخه ثبت شده و به دنبال آن بیشترین میزان به ترتیب در ارتباط با استان فارس و اصفهان است.
مدیر کل آمار و مهندسی اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: در روزهای تعطیلات نوروز حدود ۲ میلیون نسخه الکترونیکی در ارتباط با دارو ثبت شده است که بیشترین آن در استان خراسان رضوی بوده که حدود ۲۰۰ هزار نسخه است، همینطور استان فارس، آذربایجان شرقی و خوزستان در رتبه های بعدی قرار دارند.1402/01/19
19:52:05
5.0 / 5
605
تگهای خبر: بیمه , پزشك , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین