نایب رییس كمیسیون بهداشت خبر داد

رشد ۵۱ درصدی بودجه سلامت

رشد ۵۱ درصدی بودجه سلامت

آزمایشگاه رادین: به گزارش آزمایشگاه رادین، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ضمن ابلاغ تقدیر رئیس مجلس از تلاشهای کادر سلامت در تعطیلات نوروز از رشد ۵۱ درصدی بودجه نظام سلامت توسط مجلس اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، سید جلیل میرمحمدی در همایش تجلیل از خادمان سلامت نوروزی با اشاره به اینکه نجات جان هر انسان مطابق آیه قرآن برابر است با نجات جان کل بشریت و کادر سلامت مصداق عینی این آیه شریفه هستند، اظهار داشت: بنا بر اعلام وزیر بهداشت در نوروز ۱۴۰۲ فقط با احیای قلبی جان ۱۷۰۳ بیمار را نجات داده شده است.
وی با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی در دو سال گذشته بودجه های بسیار خوبی به نظام سلامت مختص کرده است، اظهار داشت: اختصاص ۵۰۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و تداوم همین مقدار اعتبار در بودجه سال جاری برای اجرای این قانون، بخشی از این اعتبارات بوده است. در زمینه اختصاص یک درصد از مالیات ارزش افزوده به نظام سلامت مطابق قانون، مجلس شورای اسلامی بودجه ۴۰۰۰ میلیاردی از این محل را در سال ۱۴۰۱ به ۱۸.۵ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ افزایش داد که در بودجه سال جدید هم این رقم دو برابر شده است.
میرمحمدی ضمن اشاره به راه اندازی صندوق پشتیبانی از بیماران خاص تحت حمایت مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: سال قبل و سال جاری به صورت جداگانه ۵۰۰۰ میلیارد تومان به این صندوق اختصاص یافته است. در عین حال اختصاص اعتباری بالغ بر ۴۶.۵ هزار میلیارد برای اجرای برنامه پزشکی خانواده و نظام ارجاع، اختصاص ۳.۵ هزار میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان اورژانس و اختصاص درآمد حاصل از عوارض مالیات بر مواد دخانی بخش دیگری از تلاشهای مجلس شورای اسلامی جهت تقویت نظام سلامت کشور بوده است.
منبع:

1402/01/30
21:41:59
5.0 / 5
439
تگهای خبر: بهداشت , پرستار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین